Kiband bileklik meraklı ebeveynlere çocuklarını izleme imkanı sunuyor

kiband-200115

Giyilebilir ürünlerin gelişimine en çok sevinenler arasına meraklı ebeveynleri yerleştirmek yanlış olmayacaktır. Özellikle küçük çocuklara yönelik olarak hazırlanan takip ürünleri sayesinde ebeveynlerin çocuklarının nerede olduğunu sürekli izlemeleri mümkün hâle geliyor.

Bu kategorinin en yeni ürünlerinden biri olan Kiband, 7 yaşa kadar olan çocuklarda kullanılabiliyor. Çocuklara ihtiyaç duydukları özgürlük alanını sağlamayı da ihmal etmeyen Kiband, çocuk belirlenen alanın dışına çıktığı zaman önce bir titreşimle çocuğu uyarıyor, ardından da akıllı telefona bir bildirim göndererek ebeveyni durumdan haberdar ediyor.

İki parçalı bir tasarımı bulunan Kiband’de muadillerinde görülmeyen çeşitli özellikler yer alıyor. Örneğin akıllı telefondaki Kiband uygulamasında bulunan kilidi kaldırmadan bilekliği çocuğun bileğinden çıkarmak mümkün olmuyor. Böylelikle hem çocuğun hem de başkalarının bilekliği çıkarması engelleniyor. Çocuğun özgürce dolaşabileceği alan ise uygulama içinden belirlenebiliyor.

Suyu da tespit edebilecek şekilde tasarlanan Kiband, çocuk suya düşünce veya su içinde debelenince ebeveynleri durumdan haberdar ediyor. Mavi ve pembe olmak üzere iki renk seçeneği bulunan Kiband, kendini çocuğun büyüme hızına göre ayarlama özelliğine de sahip.

Indiegogo aracılığıyla fon arayan Kiband’in tasarımcıları, 25 bin dolarlık fon hedefini aşmayı başardı. Kiband için 25 bin 70 dolar fon sağlandı. Meraklı ebeveynleri fazlasıyla sevindirecek bileklik ABD’de 120 dolardan satışa sunulacak.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...