Kia EV6 elektrikli otomobilinin yeni fotoğraflarını paylaştı

Kia, EV6 adını taşıyan yeni elektrikli otomobiline dair bilgiler vermeye devam ediyor. Birkaç hafta içinde resmen gözler önüne çıkması beklenen otomobili gösteren yeni fotoğraflar da Kia tarafından paylaşıldı.

EV6, Kia’nın çatı şirketi Hyundai ile hazırladığı elektrikli otomobil platformundan yararlandığı ilk araç olacak. Apple’ın da Hyundai’nin söz konusu platformuyla ilgilendiğine dair haberler bir süre önce gündeme gelmişti.

Kia’nın paylaştığı yeni fotoğraflarda otomobilin detayları net biçimde görülmese de, ana hatları konusunda fikir edinmek mümkün oluyor. Otomobilin ön ve arka farlarının net biçimde görüldüğü fotoğraflardan birinde arka fara çok yakından bakmak mümkün oluyor.

EV6, Hyundai’nin E-GMP isimli platformunun kullanıldığı ikinci elektrikli otomobil olacak. Söz konusu platform ilk olarak şubat ayında tanıtılan Hyundai Ioniq 5’te boy göstermişti.

Kia EV6 için kesin bir çıkış tarihi açıklanmış değil. Ancak Güney Koreli üretici, daha önce otomobilin 2021’in ilk çeyreğinde gözler önüne çıkacağını duyurmuştu. Kısacası EV6 ile tanışmak için artık çok uzun bir süre beklemek gerekmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Intel'in otonom araç şirketi Mobileye New York testlerine başladı - Video

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...