Katlanabilir tablet Samsung Galaxy Z Fold Tab ile ilgili daha fazla ipucu

Samsung, katlanabilir telefonlarını Galaxy Z serisi altında birleştirmişti. Şirketin ürün yelpazesinin, gelecekte katlanabilir tabletleri de kapsayacak şekilde genişleyeceğine dair artan kanıtlar var. Yakın tarihli bir haberde, Güney Koreli şirketin önümüzdeki yıl Galaxy Z Fold Tab adlı bükülebilir bir tablet piyasaya sürmeyi planladığı belirtilmişti. Üstelik yeni bir ticari marka başvurusu söylentileri destekliyor.

Let’s Go Digital, Samsung’un 23 Nisan’da “Samsung Z Fold” markası için Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) bir ticari marka başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Başvuru ile ilgili detaylar yetersiz kalsa da, bu markanın akıllı telefonlar ve tabletler için olduğu anlaşılıyor.

Şirket geçen yıl “Galaxy Z” ve “Z Flip” isimlerinin ticari marka haklarını almıştı. Bunların başvuru dosyalarında sadece akıllı telefonlardan bahsediliyordu. Gelmesi beklenen cihaz ise iki menteşeli, üçe katlanabilen bir tablet olacak.

Samsung’un daha önce çift katlanan bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı söylenmişti. Bunun Z Fold Tab olarak anılan cihazdan farklı olup olmadığı net değil. Bu cihazın uygulama dostu bir tasarımla geleceği söyleniyordu.

Galaxy Z Fold Tab “daha kalın” bir Ultra İnce Cam ile gelecek

Şirketin ilk katlanabilir tabletinin 2022’nin ilk çeyreğinde Galaxy S22 serisiyle birlikte piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Ayrıca, Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’ü tanıtmasının beklendiği Temmuz Galaxy Unpacked etkinliğinde bunun bir ön gösteriminin yapılması ihtimali de var.

Galaxy Z Fold Tab modelinin mevcut modellere göre daha sağlam bir Ultra İnce Cam (UTG) içereceği varsayılıyor. Çünkü bu cihaz muhtemelen S Pen kapasitif ekran kalemi ile uyumlu olacak. Bu katlanabilir ekranlı tablet, şimdiden en iyi Android tablet için unvanına aday gibi görünüyor.

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Bu haberi arkadaşınızla paylaşın