Katlanabilir iPhone için yeni bir iddia; 2022’de piyasaya çıkacak

Apple’ın katlanabilir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyor. Söz konusu iddia Tayvanlı bir yayın organı olanı Money.udn.com tarafından, tedarik zincirindeki kaynaklara dayandırılarak öne sürülüyor.

Haberde özellikle Apple’ın ilk katlanabilir ürününü Eylül 2022’de piyasaya süreceği iddia ediliyor. Cupertino şirketinin her ikisi de Tayvan’dan malzeme tedarikçisi olan Hon Hai ve Nippon Nippon ile görüşmelerde olduğu söyleniyor. Ayrıca Apple’ın katlanabilir iPhone’unun OLED veya MicroLED ekran teknolojisini kullanabileceğinden bahsediliyor. Buna rağmen ekran panelinin Samsung’dan tedarik edileceği belirtiliyor.

Apple’ın halihazırda Samsung ekranını barındıran ve birkaç tedarikçi tarafından temin edilen telefon örneklerini test ettiği söyleniyor. Haberde, New Nikko’nun ana tedarikçi ve üretici olacağı da öne sürülüyor.

Ayrıca Apple’ın katlanabilir ekran mekanizmasındaki menteşe için Nippon Nippon tarafından yürütülen araştırma ve geliştirme çalışmalarından yararlandığı belirtiliyor. Bu arada, Apple’ın iPhone’lar için en büyük üretici iş ortaklarından biri olan Hon Hai’nin katlanabilir iPhone’un montajını da üstlenmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yeni iPad Pro piyasaya çıktığında kolay bulunamayabilir

Apple katlanabilir iPhone ile uzun zamandır ilgileniyor

Apple’ın katlanabilir iPhone modeliyle ilgili olarak oldukça uzun zamandır söylentilerin ortaklıkta dolaştığını unutmayın. Aslında geçen şubat ayında Apple, katlanabilir bir telefon için yeni bir menteşe tasarımının patentini aldı. Konsept, katlanabilir bir ekranın kavisli bir durumda kalmasına izin veren bir menteşeyi resmediyor. Başka bir patentte ise Apple, “kendi kendini onaran” bir ekrana sahip katlanabilir bir cihaz konsepti tasarladı. Bu teknoloji daha çok ekranın uzun süreli kullanımından sonra oluşabilecek kırışıklığı veya gerginliği önlemekle ilgileniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...