Katlanabilir iPhone için yeni bir iddia; 2022’de piyasaya çıkacak

Apple’ın katlanabilir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyor. Söz konusu iddia Tayvanlı bir yayın organı olanı Money.udn.com tarafından, tedarik zincirindeki kaynaklara dayandırılarak öne sürülüyor.

Haberde özellikle Apple’ın ilk katlanabilir ürününü Eylül 2022’de piyasaya süreceği iddia ediliyor. Cupertino şirketinin her ikisi de Tayvan’dan malzeme tedarikçisi olan Hon Hai ve Nippon Nippon ile görüşmelerde olduğu söyleniyor. Ayrıca Apple’ın katlanabilir iPhone’unun OLED veya MicroLED ekran teknolojisini kullanabileceğinden bahsediliyor. Buna rağmen ekran panelinin Samsung’dan tedarik edileceği belirtiliyor.

Apple’ın halihazırda Samsung ekranını barındıran ve birkaç tedarikçi tarafından temin edilen telefon örneklerini test ettiği söyleniyor. Haberde, New Nikko’nun ana tedarikçi ve üretici olacağı da öne sürülüyor.

Ayrıca Apple’ın katlanabilir ekran mekanizmasındaki menteşe için Nippon Nippon tarafından yürütülen araştırma ve geliştirme çalışmalarından yararlandığı belirtiliyor. Bu arada, Apple’ın iPhone’lar için en büyük üretici iş ortaklarından biri olan Hon Hai’nin katlanabilir iPhone’un montajını da üstlenmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Nova 9 serisi için yeni sızıntı

Apple katlanabilir iPhone ile uzun zamandır ilgileniyor

Apple’ın katlanabilir iPhone modeliyle ilgili olarak oldukça uzun zamandır söylentilerin ortaklıkta dolaştığını unutmayın. Aslında geçen şubat ayında Apple, katlanabilir bir telefon için yeni bir menteşe tasarımının patentini aldı. Konsept, katlanabilir bir ekranın kavisli bir durumda kalmasına izin veren bir menteşeyi resmediyor. Başka bir patentte ise Apple, “kendi kendini onaran” bir ekrana sahip katlanabilir bir cihaz konsepti tasarladı. Bu teknoloji daha çok ekranın uzun süreli kullanımından sonra oluşabilecek kırışıklığı veya gerginliği önlemekle ilgileniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...