Karşınızda dünyanın sanal para temalı ilk müzik grubu: Kasotsuka Shojo

Kasotsuka ShojoBitcoin ile başlayan kripto para çılgınlığı tüm dünyayı sarmış durumda. Bu çılgınlığın etkisi, teknoloji ve ekonominin ardından yavaş yavaş popüler kültüre de sıçramaya başlamış durumda. Japonya’da kurulan kripto para temalı pop müzik grubu Kasotsuka Shojo, bu sıçramayı en net biçimde yansıtanlar arasında yer alıyor.

Grubun ismi Japonca’da “Sanal Para Birimi Kızları” anlamına geliyor. Grupta bulunan sekiz üyeden her biri ayrı bir kripto para birimini temsil ediyor. Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Cardano gruptaki sanal para birimleri arasında yer alıyor. Grubun üyeleri hizmetçi kıyafeti ve temsil ettikleri para birimini gösteren semboller taşıyan maskeler giyiyor.

Grubun neden böyle bir tema seçtiğini ise grubun lideri Rara Naruse açıkladı. 18 yaşındaki Naruse, sanal para birimlerinin bir spekülasyon aracından ziyade geleceği şekillendirecek şahane bir fikir olduğunu eğlence yoluyla anlatmayı istediklerini belirtti.

Japonya, geçtiğimiz nisan ayında Bitcoin’i ticarette geçerli bir para birimi olarak kabul etmişti. Ülkedeki kripto para işlem hacmi de, küresel işlem hacminin neredeyse yarısına tekabül ediyor. Grubun menajerliğini yapan Cindrella Academy, başka Japon pop müzik grubunun menajerliğini de yürütüyor.

Kasotsuka Shojo konser biletlerini Bitcoin ve Ethereum ile satıyor

Grubun ilk teklisi “The Moon and Virtual Currencies and Me” (Ay, Sanal Para Birimleri ve Ben) ismini taşıyor. Elektro-pop ritimleriyle bezeli şarkı, dinleyicilerini dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları ve çevrimiçi güvenliklerini sağlamaları konusunda uyarıyor. Kasotsuka Shojo, konser biletlerini ve hediyelik eşyalarını da Bitcoin ve Ethereum ile satıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...