Bu aygıt ile otomobillere kablosuz Android Auto desteği eklenecek

Android 11 ile birlikte kablosuz Android Auto desteğini telefonlarda bulmak kolaylaşacak, ancak bu durum otomobiller için uyum konusunda yeni hususları beraberinde getirecek. Kablosuz Android Auto teknolojisi BMW gibi birkaç marka dışında hâlâ yaygın değil. Ancak kitle fonlamasına açılan bir proje bunu değiştirebilir gibi görünüyor.

Emil Borconi-Szdressy adlı bir geliştirici yakın zamanda bir Indiegogo kampanyası açtı. AAWireless USB aygıtı için açılan bu kampanya ile adından da anlaşılacağı üzere mevcut otomobile kablosuz Android Auto desteği kazandırılıyor.

Bu aygıtı kullanmak için kablolu Android Auto desteğine sahip olan bir araç içi bilgi sistemine ihtiyacınız olacak. Bu destek giderek daha fazla otomobilde bulunuyor, ancak eski otomobillerde bu desteği görmek çok zor. Bu arada aygıtı kullanırken sabırlı olmak da önemli çünkü aygıtın bağlanmasının 40 saniyeye kadar sürebileceği belirtiliyor.

Uyumluluk da bir başka sorun olabilir. Her ne kadar geliştirici ekip birçok otomobil ve kontrol paneliyle test yaptığını ve sistemin herhangi bir Android Auto donanımlı otomobille sorunsuz çalışacağını söylese de, geliştiriciler bu aşamada destek garantisi vermiyor.

Ayrıca projenin planlandığı gibi tamamlanması da bu cihazın otomobillerde kullanılacağı zamanın belirlenmesinde önemli rol oynayacak. Borconi-Szdressy, projesinde hedefe ulaşmaya yakın ve ilk aygıtları aralık ayında 55 dolara satmayı planlıyor. Ancak her zaman gecikme yaşanması veya başka engellerin çıkması ihtimali bulunuyor. Projeyi desteklerken ön sipariş verme düşüncesiyle değil, bir geri dönüş elde etme umuduyla destekte bulunmanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony PS5 ekran görüntüleri için yeni paylaşım yöntemini test ediyor

Eğer risk alırsanız, sonuç olarak Android Auto’nun daha pratik bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır. Üstelik daha eski bir telefonunuz varsa, bu çözüm daha kullanışlı olabilir. Çünkü AAWireless Android 9 Pie yüklü bir telefonla da çalışabiliyor.Bu aygıt sayesinde yeni bir Android telefona geçiş yapma kararını da bir süre daha erteleyebilirsiniz.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun