Nokia’nın tecrübeli yöneticisi şirkete veda etti

HMD Global’ın ürün şefi Juho Sarvikas, şirketten ayrılmaya karar verdiğini açıkladı. 15 yıldır Nokia ve HMD Global bünyesinde görev yapan Juho Sarvikas, son olarak geçtiğimiz yılın haziran ayında HMD’nin Kuzey Amerika bölgesinden sorumlu başkan yardımcılığına atanmıştı.

Sarvikas son görevinde mobil operatörler ve ekosistem partnerleriyle ilişkilerden sorumluydu. Buna ek olarak, Nokia ürün gamının genişletilmesi de Sarvikas’ın sorumluluklarından biriydi.

Sarvikas henüz gelecek planlarını açıklamış değil. Tecrübeli yöneticinin şirketin 8 Nisan’da düzenleyeceği etkinlikte boy gösterip göstermeyeceği de bilinmiyor. HMD Global, bu etkinlikte Nokia markalı yeni akıllı telefonlarını tanıtacak.

Etkinlikte Nokia G10, X10 ve X20 gözler önüne çıkacak. HMD’den henüz bu telefonların özellikleriyle ilgili olarak henüz resmi bir paylaşım değil. Ancak sızıntılar telefonlarla ilgili bazı bilgileri gözler önüne sermişti.

G10 hakkındaki bilgiler biraz karmaşık. Bazı kaynaklarda telefonun oyun telefonu olacağı belirtilirken, başka bir iddiaya göre Helio P22 işlemciyle gelecek olan cihaz Avrupa’da 140 avro karşılığında satılacak.

Nokia X10 ve X20 ise 5G uyumlu Qualcomm Snapdragon 480 işlemciyle gelecek. Geekbench benchmark testi sonuçlarına göre, X20’de işlemciye 6 GB RAM eşlik edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 12 satışları Apple'a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Juho Sarvikas, uzun süredir Nokia etkinliklerinin öne çıkan yüzlerinden biriydi. Sarvikas’ın 8 Nisan etkinliğinde jübile yapıp yapmayacağını görmek için biraz daha beklemek gerekiyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...