JBL’den USB-C girişli ve suya dayanıklı yeni hoparlörler

JBL Clip 4 ve Go 3 adını taşıyan iki küçük Bluetooth hoparlörü duyurdu. Seleflerinden daha farklı görünmeleri için makyajlanan hoparlörler, yeni bir tasarım ve farklı renk seçenekleriyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Hem Clip 4’te hem de Go 3’te Bluetooth 5.1 desteği bulunuyor. Her iki ürün suya ve toza dayanıklılık konusunda IP67 sertifikasına sahip. Hoparlörlerin şarjı için de USB-C girişi kullanılıyor.

JBL’den verilen bilgiye göre, Go 3 tam şarjla 5 saat boyunca müzik dinlemeyi mümkün kılıyor. Clip 4’te ise bu süre 10 saate kadar çıkıyor. Hoparlörlerin pil ömrü bakımından seleflerinden çok farklı olmadığını belirtmekte fayda var.

Hem Clip 4 hem de Go 3 farklı nesnelere bağlanabiliyor veya tutturulabiliyor. Bu da her iki ürünü diğer Bluetooth hoparlörlere kıyasla daha kullanışlı ve çok yönlü hâle getiriyor. Clip serisinde daha önce de mümkün olan bu işlem, Go serisinde ilk defa yapılabiliyor. Her iki model için de kırmızı, mavi, yeşil, gri ve kamuflaj gibi renk seçenekleri mevcut.

Daha büyük bir seçenek arayanlar içinse 15 saate kadar pil ömrü vadeden JBL Xtreme 3 tanıtıldı. USB-C girişi taşıyan Xtreme 3’te de suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda IP67 sertifikası bulunuyor. JBL, Xtreme 3’ün başka bir cihazı şarj etmek amacıyla kullanılabileceğine de dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sennheiser CX Plus aktif gürültü engellemeyi uygun fiyatla sunacak

JBL Clip 4, aralık ayında 69.95 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Go 3, ekim ayında 39.95 dolar karşılığında piyasaya sürülecek. 349.95 dolarlık Xtreme 3 içinse kasım ayını beklemek gerekiyor.

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...