JBL Bar 5.1 ses barı kablosuz sinema sistemine dönüşebiliyor

Evde sinema tadında ses ile film keyfi yaşamak isteyen, aynı zamanda kablo yığınıyla uğraşmak istemeyenler için JBL Bar 5.1 sistem iş görecek bir sistem olacaktır. IFA 2017’de duyurulan bu standart soundbar/subwoofer kombinasyonu ilginç bir numarayla geliyor.

Ses çubuğunun her iki ucu sökülerek birbirinden bağımsız, yeniden şarj edilebilir uydu tipi hoparlörlere dönüştürülebiliyor. Böylelikle tüm sistemi 5.1 çevresel ses sistemine dönüştürmek mümkün hâle geliyor.

Hoparlörler ses çubuğuna bağlıyken şarj oluyor ve bağımsız şekilde, kablosuz olarak 10 saate kadar çalışma fırsatı elde ediyor. Bu, art arda birkaç filmin rahatlıkla izlenebileceği anlamına geliyor.

Bağlantılar arasında HDMI ve HDMI ARC girişleri bulunuyor. Ses tutkunları için de optik ve AUX kablolu bağlantıları da yer alıyor. Üç adet 4K HDMI girişi, Blu-ray sistemlerine ve oyun konsollarına bağlama fırsatı veriyor. JBL’in SoundShift teknolojisi de farklı ses kaynakları arasında kolaylıkla geçiş imkanı sağlıyor.

Tüm sistem 510 Watt’lık bir ses çıkış şiddetine ulaşıyor. 10 inç’lik bas birimleri de mevcut.

JBL Bar serisinin birbirine göre hafif değişiklikleri bulunan, farklı fiyatlara sahip üç çeşidi mevcut. JBL Bar 3.1 çıkarılabilir modülleri içermiyor, üç kanallı ses çubuğundan 450 W ses çıkışı sunuyor. 6.5 inç kablosuz bas birimleri de içeriyor. Bunda da üç adet 4K HDMI geçişli portu yer alıyor.

JBL Bar 2.1 ise en fazla 300 W ses çıkış şiddeti sunuyor. Bunda da 6.5 inç kablosuz bas birimleri bulunuyor. 4K çıkış yerine standart HDMI çıkışı bulunuyor.

Son olarak Bar Studio da 2 kanallı bir ses çubuğu olma özelliğini taşıyor. Bunda özel bir subwoofer yerine dahili bas çıkışı yer alıyor.

JBL Bar 5.1 ekim ayında 650 pound, Bar 3.1 ise eylül ayında 400 pound fiyat etiketiyle yurt dışında satışa sunulacak. Bar 2.1 300 pound, Bar Studio ise 150 pound karşılığında ekim ayında çıkacak.

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun