Jawbone iş gücünde yüzde 15’lik kesintiye gidiyor

Jawbone-logo-081015

Giyilebilir aktivite takip cihazları üreten Jawbone, iş gücünde yüzde 15 oranında bir kesinti yapmaya hazırlanıyor. TechCrunch’ta yer alan habere göre, bu oran 60 kişiye tekabül ediyor. Aktivite takip cihazlarının yanı sıra Bluetooth hoparlörleriyle de tanınan Jawbone, işten çıkarmaların yenilenme hamlesi çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirtti.

Jawbone’dan yapılan açıklamada, daha modern ve başarılı bir şirket oluşturma stratejisi çerçevesindeki yeniden organizasyon çalışmalarında zor bir kararın alındığı belirtildi. Şirkete yakın kaynaklar, şu an için işten çıkarmalarının artmasının planlanmadığını duyurdu.

Jawbone geçtiğimiz haziran ayından bu yana maliyetleri azaltma yönünde adımlar atıyor. Şirket, daha önce de Up3’nin geciklmeli çıkışından kısa bir süre 20 çalışanıyla yollarını ayırmıştı.

TechCrunch’ın haberinde işten çıkarmaların belli bir birime yönelik olmadığı belirtilirken, Jawbone’un New York’ta bulunan ofisini kapattığı ve faaliyetlerine Sunnyvale ve Pittsburgh’taki ofislerinde devam edeceği bilgisi de verildi. Şirketin mevcut ürünlerinin işten çıkarma kararlarındna etkilenmesi beklenmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...