Japonlar’dan Twitter mesajlarını okuyan oyuncak: Twimal – Video

Twitter‘ın sıklıkla kullanıldığı ülkemizde yukarıda görmüş olduğunuz şirin cihaz oldukça fazla ilgi görebilirdi, tabii ki öncelikle bu cihaza Türkçe öğretmek de şart. Takara Tomy adlı bir oyuncak üreticisi tarafından Japonya’da geliştirilen ve Pokemon-vari bir havaya sahip olan Twimal adındaki bu süs eşyası görünümlü oyuncak USB üzerinden Windows tabanlı bilgisayarınıza bağlanıyor ve tweet’lerinizi okuyor.

Mavi rengi erkek sesi, beyaz rengi ise kadın sesiyle tweet’leri okuyan bu küçük oyuncaklar cevap, liste, kullanıcı odaklı gibi farklı türlerde tüm tweet’leri okuyabilme yeteneğine sahip. Ancak Twimal şu an için sadece Japonca biliyor gibi görünüyor. Japonya’da 31 Martta piyasaya çıkacak olan bu cihazın 2480 Japon yeni (~48 TL) karşılığında satılması bekleniyor. Bu küçük oyuncakların marifetlerini görmek isteyenler aşağıdaki videoya göz atabilirler.

Video: Takara Tomy Twimal

İlgili – Takara Tomy

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...