Jack Dorsey’in ilk tweet’i neredeyse 3 milyon dolara satıldı

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey tarafından bundan 15 yıl önce atılan ilk tweet, NFT formatında açık artırmaya çıkarılmıştı. Açık artırmanın kazananı, tweet için neredeyse 3 milyon dolar ödeyen Bridge Oracle isimli blockchain şirketinin CEO’su Sina Estavi oldu.

Dorsey ilk tweet’ini kısa bir süre önce açık artırmaya çıkarmış ve geliri Giving Directly Africa Response isimli yardım fonuna bağışlayacağını açıklamıştı. Dorsey, geçtiğimiz gün bu kuruluşa 50 Bitcoin bağışladığını duyurdu. Bu fon, koronavirüs salgınından etkilenenlere de yardım ediyor.

Açık artırmanın yapıldığı Valuables platformunun açıklamasında, satışın atılan ilk tweet’in Twitter’daki durumunu değiştirmediği belirtildi. Açık artırmayı kazanan Sina Estavi, bu tweet’in Jack Dorsey tarafından imzalanan ve onaylanan dijital sertifikasına sahip olacak.

Twitter’ın ilk tweet’inin satışı, NFT formatının gördüğü ilgide yeni bir halka olarak değerlendirilebilir. Özellikle sanat eserlerine yeni bir dijital mecra sağlayan bu formatla satılan içerikler internette herkes tarafından özgürce görülmeye ve paylaşılmaya devam ediyor. Ancak “imzalanmış” orijinal versiyon sadece eserin sahibinde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram canlı yayın için yeni araçlar sunuyor

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun