Jabra Sport Pulse kulaklık doktorlar tarafından reçeteye yazılabilecek

jabra sport pulseGiyilebilir aksesuarlar, günümüzde teknoloji ve sağlık buluşmasının en kolay ulaşılabilir durakları arasında yer alıyor. Yeni Jabra Sport Pulse kablosuz kulaklık, bu buluşmanın etki alanını biraz daha genişletiyor. TrainerMD tarafından geliştirilen 360 Health Program’ın bir parçası olan Sport Pulse, doktorlar tarafından hastanın fitness ve beslenme alışkanlıklarını takip etmek için reçeteye yazılabilecek.

Spor hocaları da öğrencilerine bu kulaklığı tavsiye edebilecek. Jabra’dan yapılan açıklamada, ilk kez bir giyilebilir ürünün obezite, şeker hastalığı ve kanserle mücadele için başlatılan bir reçete programına dahil edildiği belirtildi.

Jabra Sport Pulse VO2 Max seviyesini ölçebiliyor

Sport Pulse kulaklıklar, hem VO2 Max seviyelerini takip ediyor hem de kulak içinden kalp atış hızı ölçüyor. VO2 Max ölçüm yeteneği, yeni Sport Pulse’ın ön plana çıkan satış noktası olma özelliğini taşıyor. Toplanan veriler ise Trainer MD gösterge ekranına yönlendiriliyor. Doktorlar, hemşireler ve spor hocaları böylelikle nabız, yakılan kalori ve hız gibi bilgileri gerçek zamanlı olarak görebiliyor.

Toplanan veriler, tıp profesyonelleri tarafından uzun vadeli öneriler sunulması için kullanılabiliyor. Henüz ön kayıtları toplayan 360 Health Program, sonbahar itibarıyla hayata geçecek.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...