iTunes güncellemesi tasarımda önemli değişiklikler getiriyor

iOS 9.3.2 güncellemesini dün akşam saatlerinde yayınlayan Apple, aynı zamanda iTunes için de bir güncelleme yayınladı. Yeni sürümle birlikte medya oynatıcısının kullanımı biraz daha kolaylaştırılıyor.

Sürüm notlarına bakıldığında iTunes 12.4 güncellemesinin şu yeniliklerle geldiği görülüyor:

– Artık tüm müziklerinizin, filmlerinizin, TV şovlarınızın, podcast’lerinizin ve daha fazlasının daha sade bir tasarımda keyfini çıkarın.
– Dolaşma. Artık arşiviniz, Apple Music, iTunes Store vb. arasında dolaşırken Geri ve İleri düğmelerini kullanabilirsiniz.
– Ortam Seçici. Müzikler, Filmler, TV Şovlar, vb. arasında (ve yalnızca istediğiniz öğeleri seçmek için Düzenle bölümüne) kolayca geçiş yapın.
– Arşiv ve Listeler. Arşivinizi yeni şekillerde görüntülemek için kenar çubuğunu kullanın. Parçaları listelere kolayca eklemek için sürükleyip bırakın. Ayrıca yalnızca favori görüntülerinizi göstermek için kenar çubuğunu düzenleyin.
– Menüler. iTunes’daki menüler artık daha sade ve kullanımı daha kolay. Arşivinizi özelleştirmek için Görüntü menüsünü kullanın ve belirli öğelerle işlem yapmak için bağlamsal menüleri deneyin.

Apple son zamanlarda servislerine daha fazla yoğunlaşmaya başladı. iTunes Apple servisleri için önemli bir kapı işlevi görüyordu, ancak son zamanlarda gelen güncellemeler iTunes’un kullanışlılığına olumsuz etkide bulunmuştu. iTunes 12.4 güncellemesiyle birlikte eski düzene dönüş ve kullanımı basitleştirme noktalarında önemli adımlar atılmış oluyor.

iTunes 12.4 güncellemesini Mac App Store üzerinden indirebilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...