iTunes güncellemesi tasarımda önemli değişiklikler getiriyor

iOS 9.3.2 güncellemesini dün akşam saatlerinde yayınlayan Apple, aynı zamanda iTunes için de bir güncelleme yayınladı. Yeni sürümle birlikte medya oynatıcısının kullanımı biraz daha kolaylaştırılıyor.

Sürüm notlarına bakıldığında iTunes 12.4 güncellemesinin şu yeniliklerle geldiği görülüyor:

– Artık tüm müziklerinizin, filmlerinizin, TV şovlarınızın, podcast’lerinizin ve daha fazlasının daha sade bir tasarımda keyfini çıkarın.
– Dolaşma. Artık arşiviniz, Apple Music, iTunes Store vb. arasında dolaşırken Geri ve İleri düğmelerini kullanabilirsiniz.
– Ortam Seçici. Müzikler, Filmler, TV Şovlar, vb. arasında (ve yalnızca istediğiniz öğeleri seçmek için Düzenle bölümüne) kolayca geçiş yapın.
– Arşiv ve Listeler. Arşivinizi yeni şekillerde görüntülemek için kenar çubuğunu kullanın. Parçaları listelere kolayca eklemek için sürükleyip bırakın. Ayrıca yalnızca favori görüntülerinizi göstermek için kenar çubuğunu düzenleyin.
– Menüler. iTunes’daki menüler artık daha sade ve kullanımı daha kolay. Arşivinizi özelleştirmek için Görüntü menüsünü kullanın ve belirli öğelerle işlem yapmak için bağlamsal menüleri deneyin.

Apple son zamanlarda servislerine daha fazla yoğunlaşmaya başladı. iTunes Apple servisleri için önemli bir kapı işlevi görüyordu, ancak son zamanlarda gelen güncellemeler iTunes’un kullanışlılığına olumsuz etkide bulunmuştu. iTunes 12.4 güncellemesiyle birlikte eski düzene dönüş ve kullanımı basitleştirme noktalarında önemli adımlar atılmış oluyor.

iTunes 12.4 güncellemesini Mac App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...

Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Twitter, Apple ve Google hesaplarıyla platforma erişimi mümkün kılan üçüncü taraf giriş ve kayıt desteğinin duyurusunu yaptı. Mikro blog servisi, aynı e-posta hesaplarının kullanılması...

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...