iPod Touch 2G’de oyunlar daha hızlı oynanıyor

iPod Touch 2G'de oyunlar daha hızlı oynanıyorTeknoblog.com – Mobil yazılım geliştiricisi Handheld Games’in raporuna göre bu şirketin çıkardığı üç boyutlu TouchSports Tennis oyunu iPhone ve iPod Touch modellerinde farklı performanslarda çalışıyor.

Farklılığın kaynağı aslında ikinci nesil iPod Touch’ın işlemcisinin çalışma hızının 532 MHz’e çıkartılmasından kaynaklanıyor. Bu esnada, iPhone 3G, birinci nesil iPhone ve birinci nesil iPod Touch ise 412 MHz hızında çalışan işlemcilere sahip. Yine de bu farklılığın sebebi bu nedenin de ötesine geçmeli, çünkü işlemci çalışma hızları eşitlenen iPhone ve iPod Touch 2G’de bile farklılıklar bulunuyor.

Handheld Games’in deneyimlerine göre iPod Touch 2G şimdiye kadarki en hızlı model. Onu iPhone 3G, iPhone 2G ve iPod Touch 1G izliyor. Bu farklılıklardan dolayı, oyun oynamayı seven ve bunun için iPod ya da iPhone almayı düşünenlerin iPod Touch 1G’yi elemeleri gerekiyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun