Teknoblog Donanım iPhone’u işlemcisi yakıyor mu, yoksa herşey yanlış anlamadan mı ibaret?

iPhone’u işlemcisi yakıyor mu, yoksa herşey yanlış anlamadan mı ibaret?

iphone_3gs_discolorationYeni iPhone’ların bazılarında karşılaşılan aşırı ısınma problemi Apple’ın canını sıkıyor. Yeni gelişmeler bu skandalın yaygınlığını ve tekrarlanabilirliğini sorgulamamıza yol açıyor. İşte skandalın öne çıkan notları:

Bir kişinin beyaz iPhone 3GS’inin arka yüzünde aşırı kullanımdan sonra kahverengi lekeler oluşmaya başladı. Daha sonra bu kahverengi rengin plastik yüzeyin yanmasından değil, kullanılan kılıftan kaynaklandığı söylendi. OS 3.0 güncellemesinden sonra birçok kullanıcı iPhone’larının aşırı ısındığı yönünde şikayet belirtmeye başladı. Apple’ın destek dökümanında bu ısınmanın yaz sıcağından dolayı olduğu belirtildi. Mesele henüz kapanmadı. Şu an hatanın 3GS’ten mi, OS 3.0’dan mı ya da beyaz deri kılıflardan mı kaynaklandığı bilinmiyor. iPhone sahiplerine soralım. Cihazınız OS 3.0 güncellemesinden sonra aşırı derecede ısınmaya başladı mı? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

İlgili – Engadget

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Pokemon Go iOS 11'den eski iOS sürümlerini desteklemeyecek

3 YORUM

  1. maalesef telefonuma 3.0 yükledikten sonra aşırı derecede ısınmaya başladı hele sarj olurken çok ısınıyor

  2. İphone 3G kullanıcısıyım 3.0 güncellemesinden sonra telefonum çok ısınmaya başladı son zamanlardaki ipod,iphone patlamalarıda ürkütüyo açıkcası …

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz