iphone xs amerika fiyatı
iPhone Xs | Görsel: Apple

Apple‘ın yeni akıllı telefonları iPhone Xs ve iPhone Xs Max 14 Eylül tarihinden itibaren yurt dışında ön siparişe sunuluyor. Telefonların dağıtımına ve Apple Store‘larda satılmasına ise 21 Eylül’de başlanacak. Apple, eylül ayı içerisinde yurt dışında birçok ülkede yeni akıllı telefonlarını piyasaya sunmayı planlıyor.

Ne var ki, iPhone Xs ve iPhone Xs Max‘in Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağına dair kesin bilgi henüz verilmedi. Apple Türkiye’nin web sitesinde iPhone Xs ve iPhone Xs Max için “Yakında sizlerle” ibaresi yer alıyor.

Eğer iPhone Xs veya Xs Max için beklemek istemiyor, hemen sahip olmayı amaçlıyorsanız, o hâlde akla gelen ilk seçenek iPhone Xs ya da iPhone Xs Max’i Amerika’dan satın almak. Apple, bu yeni telefonları için peşin satış fiyatlarını aşağıdaki gibi veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple iPhone X satışını durdurdu, iPhone 8 ve diğer ürünlere zam yaptı

iPhone Xs Amerika fiyatları

Buna göre iPhone Xs Amerika fiyatları aşağıdaki gibi:

iPhone Xs 64 GB: 999 Dolar (6340 TL)
iPhone Xs 256 GB: 1149 Dolar (7292 TL)
iPhone Xs 512 GB: 1349 Dolar (8561 TL)

iPhone Xs Max Amerika fiyatları ise şu şekilde:

iPhone Xs Max 64 GB: 1099 Dolar (6975 TL)
iPhone Xs Max 256 GB: 1249 Dolar (7927 TL)
iPhone Xs Max 512 GB: 1449 Dolar (9196 TL)

Bu fiyatların TL cinsinden karşılıkları 12 Eylül 2018 tarihli $-TL paritesiyle verilmiştir. (1 ABD doları: 6,35 TL) Fiyatlara KDV dahil değildir.

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max’in Türkiye için peşin satış fiyatlarını açıklamadı, ancak muhtemelen iPhone X’un 12 Eylül etkinliğinden hemen önceki başlangıç fiyatının da üstünde bir fiyat, iPhone Xs’in de taban fiyatı olacaktır. Yani fiyatların 8000 TL’den başlamasını ve yukarı çıkmasını bekleyebiliriz. En üst model iPhone Xs Max modelinin fiyatı da çok büyük bir ihtimalle 10 bin TL’nin üstünde olacaktır.

iPhone Xs veya iPhone Xs Max’i ABD’den satın almak, kayıt ücretine rağmen ve değeri yüksek olan dolara rağmen Türkiye’ye göre daha ucuza denk gelecektir. Ancak Apple’ın uluslararası garantisi Türkiye’yi kapsamıyor. Yani yurt dışından aldığınız bir Apple ürünü artık Türkiye’de garanti kapsamında değil. Bu da arıza durumunda büyük bir risk anlamına geliyor. iPhone Xs veya Xs Max’i Türkiye’den satın aldığınızda, yurt dışına göre daha fazla para ödeyeceksiniz. Buna karşın iki yıl süren garanti, Türkiye’de herhangi bir uyum sorunu olmaksızın kullanma, kayıt için pasaport aramama gibi avantajlara sahip olacaksınız. Bu hususları dikkate almak ve buna göre karar vermek gerekiyor.

Önceki HaberApple iPhone X satışını durdurdu, iPhone 8 ve diğer ürünlere zam yaptı
Sonraki HaberiPhone XR’ı Amerika’dan satın almak isteyenler için fiyatlar

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz