Daha büyük iPhone X2 Plus ve iPhone 9 taslak çizimlerde görüldü – Video

google news abone ol

iphone x2 plus iphone 9Dedikoduları yapılan iPhone X2 Plus ve LCD ekranlı iPhone 9 ile birlikte mevcut iPhone X’dan daha büyük boyutlu ve iyi seçenekler sunulabilir. OnLeaks tarafından internete düşürülen bir CAD çizimi videosu, Apple’dan bu yıl beklediğimiz akıllı telefonların nasıl görüneceği konusunda fikir sahibi veriyor.

Videoda üç noktaya dikkat çekmek gerekiyor. Öncelikle bunlar Apple’ın resmi ürün çekimleri değil, bu nedenle şimdiden eylül ayına kadar çok şey değişebilir. Üstelik bazı sürprizler de görebiliriz.

iPhone X2 Plus’ın 6.5 inç veya bir ihtimal 6.3 inç kenardan kenara yayılmış ekrana sahip olacağı söyleniyor. Bu “Plus” boyutlu iPhone X, mevcut 5.8 inç ekranlı iPhone X’dan çok farklı görünmeyecek. Ekranın üst kısmında çentik yer alacak ve arkada da çift lensli kamera sistemi bulunacak.

iPhone X2 Plus muhtemelen Apple’ın şimdiye kadar çıkardığı en pahalı iPhone olacak. Hem fiyatı hem de boyutlarıyla herkese uygun bir model olmayacak. Bu nedenle daha ucuz bir alternatif olan iPhone 9, tüketicilerin ilgisini çekecek bir ürün olabilir.

Hem daha önceki haberlere, hem de MySmartPrice‘ın CAD çizimlerine göre, sözü edilen iPhone 9 modelinin de 6.1 inç, çentikli ve ön yüzün neredeyse tamamına yayılmış bir ekran sahip olacağı iddia ediliyor. Ancak bu telefon daha pahalı OLED ekran yerine üretmesi ve monte edilmesi daha kolay olan LCD ekranla gelebilir.

Ne var ki, son çıkan ve bol CAD’li haberde, OLED ekranlı üç modelden bahsediliyor. OLED tedariğinin kısıtlı olduğu bir ortamda Apple’ın 2018’de üç modeli bu şekilde çıkarması zor olabilir.

LCD ekranlı iPhone 9’un iPhone X’a da çok benzediğini söylemek gerekiyor. Ne var ki, arkada çift yerine tek lensli bir kamera dikkat çekiyor.

Yeni iPhone dedikoduları yavaş yavaş artmaya başladı. Önümüzdeki pazartesi günü ile eylül ayının ortalarına kadar, arada geçen üç buçuk aylık süre içinde Apple’ın bir iPhone modeli çıkardığını bile görebiliriz.

Bir süredir dedikoduları yapılan iPhone SE 2, 4 Haziran Pazartesi başlayacak WWDC 2018’in açılış toplantısında tanıtılabilir. Apple, son olarak 2016’da çıkardığı iPhone SE modelinden beri daha küçük ekranlı iPhone seçeneğini güncellemedi.

SE 2 için de üç farklı ihtimal bulunuyor: Bu model basit şekilde teknik özelliklerin günümüzün şartlarına uygun hâle getirildiği yeni bir versiyon olabilir. Ön yüzü tamamen kaplı ekranıyla tek elde, daha büyük ekranıyla birlikte daha iyi bir tutuş sağlayabilir. Ya da tamamen rafa kaldırılmış bir ürün olabilir.

iPhone X2 Plus, 5.8 inç iPhone X2 ve LCD ekranlı iPhone 9 olarak nitelendirilen 2018 model iPhone’ların geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da eylül ayında resmiyet kazanmasını bekliyoruz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon X2 işlemcili yeni Qualcomm Smart Viewer AR başlık tasarımı duyuruldu

Qualcomm Smart Viewer olarak adlandırılan ve üreticilerin ticari kulaklıklara uyarlayabilecekleri bir referans tasarım olan artırılmış gerçeklik gözlüğünün kablosuz bir versiyonunu duyurdu. Snapdragon XR2 tarafından...

Microsoft Windows 11 için Android 12.1 testlerine başladı

Microsoft, Windows 11'in Android uygulamalarını çalıştırmasına izin veren sistemi geliştirme konusunda çalışmalarına ara vermiyor. Cuma günü şirket, kullanıcıların Windows 11 bilgisayarlarında çalışan Android sürümünü...

MediaMarkt Elektroniğin Yıldızları kampanyasında dikkat çeken ürünler

Elektroniğin yıldızları MediaMarkt'ta! Akıllı telefonlardan kahve makinelerine, tabletlerden televizyonlara elektronikte aradığınız güven işin uzmanı MediaMarkt'ın mağazalarında ve mediamarkt.com.tr web sitesinde sizi bekliyor. Bu fırsat...

Twitter’dan yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek için bir adım daha

Twitter kriz anında yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek adına yeni bir politikanın duyurusunu yaptı. Bu yeni politika, yanlış bilgiler barındıran tweetlerin öne çıkarılmasının engellenmesini öngörüyor. Mikro...

HP Spectre ve Envy serilerinde CPU ve GPU güncellemeleri

HP, Spectre ve Envy serilerinde çeşitli yenilemeler yaptı. Farklı fiyat noktalarındaki bireysel  tüketici cihazlarının birçoğunu yeni işlemcilerle güncelledi. Intel tarafında 12. Nesil Core yongaları...

F1 İspanya GP 2022: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2022 sezonunda ikinci Avrupa yarışı İspanya'nın Barselona şehrinde bu hafta sonu yapılacak. Bu Avrupa yarışında birçok takım yeni güncellemelerini sunmaya hazırlanıyor. Özellikle...