Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon iPhone X Tesla: Caviar’dan güneş enerjili, 4 bin 555 dolarlık iPhone X

iPhone X Tesla: Caviar’dan güneş enerjili, 4 bin 555 dolarlık iPhone X

Caviar tarafından hazırlanan iPhone X Tesla, yüksek fiyat etiketiyle dikkat çekerken, iPhone X'un üst sınıf görünümünü kuvvetlendirmeyi amaçlıyor.

iphone x teslaRus aksesuar üreticisi Caviar, amiral gemisi telefonlara üst sınıf dokunuşlar uygulamasıyla tanınıyor. Şirketin bu konudaki son hamlesi ise iPhone X’u güneş enerjisiyle şarj edilebilir hâle getirmesi oldu. Caviar’ın iPhone X Tesla olarak adlandırdığı bu model, 4 bin 555 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

Aslında Caviar’ın yaptığı çalışmanın iPhone X için doğrudan cihaza monte edilen bir kılıf üretmek olduğunu belirtmek gerekiyor. Kasanın arkasına monte edilen güneş paneli sayesinde telefon için ikinci bir güç kaynağı elde edilmiş oluyor. Caviar kasanın suya ve toza dayanıklılık için IP67 sertifikasına sahip olduğunun da altını çiziyor.

Caviar’ın ürettiği ilk kasanın üzerinde “Dünya’da insanlar tarafından yapıldı” cümlesi yer alıyor. Bu cümleyi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, SpaceX’in Falcon Heavy roketiyle uzaya gönderdiği Tesla Roadster’a yazmıştı. Her bir kasaya bir üretim numarası veren Caviar, toplamda 999 adet iPhone X tesla üreteceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Ekran Süresi ile ebeveynler çocuklarına rehberlik ediyor

64 GB iPhone X Tesla isteyenlerin 4 bin 555 dolar ödemesi gerekecek. 256 GB içinse bu rakam 4 bin 805 dolara çıkacak.

Önceki HaberMicrosoft Surface serisine uygun fiyatlı yeni cihazlar eklemek için çalışıyor
Sonraki HaberOnePlus 6 Avengers: Infinity War versiyonu ortaya çıktı

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz