iPhone X sahiplerinin Face ID sorunu daha kolay çözülecek

google news abone ol

Apple geçtiğimiz mart ayında yeni iPhone modellerinde Face ID’deki sorunları cihazı tamamen değiştirmeden çözebileceğini açıklamıştı. Ancak iPhone X bu programda kapsam dışı bırakılmıştı. Söz konusu durum, klasik cihazlarını daha uzun süre kullanmayı düşünenleri üzmüştü. Apple’ın bu probleme çözüm getirmesi fazla zaman almadı.

MacRumors’un haberine göre, hem Apple hem de yetkili servis noktalarında iPhone X’un Face ID’sindeki problemler tam bir cihaz değişimi olmadan çözülebiliyor. Böylelikle mevcut cihazların kullanımına devam edilmesi mümkün hâle geliyor.

Apple’dan yapılan ilk açıklamada, iPhone Xs ve daha yeni modellerde Face ID’nin hızlı tamir mümkün hâle getirilmişti. Yapılan değişiklikle birlikte Face ID’nin bulunduğu tüm modeller programın kapsamına girdi.

iPhone X için yapılan bu değişiklik, Apple’ın genel tamir politikasındaki değişikliğin bir uzantısı olarak değerlendirilebilir. Şirket üçüncü taraf tamir noktalarının Face ID’yi bozmadan ekranı tamir etmesini kolaylaştırmıştı. Buna ek olarak, kullanıcıların kendi cihazlarını tamir etmesini sağlayacak program da duyurulmuştu. Yapılan değişikliklerin kamuoyunun ve resmi kurumların baskısını azaltmak amacıyla gerçekleştirilmiş olması muhtemel görünse de, atılan adımların genel olarak kullanıcıları sevindireceği söylenebilir. Yüklü tamir ücreti ödemeyi veya gereksiz yere cihazını değiştirmek istemeyenler bundan mutlu olacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR