iPhone X gönderim süreleri dünya genelinde ciddi ölçüde kısaldı

iphone x gonderimApple’ın en yeni ve bugüne kadarki en farklı telefonu olan iPhone X, 3 Kasım’da kullanıcılarla buluşmaya başlamıştı. Akıllı telefon 24 Kasım itibarıyla Türkiye’de de raflardaki yerini almıştı. İlk etapta telefonu çevrimiçi mağaza üzerinden satın almak isteyenlerin karşısına 5-6 haftaya kadar uzanan gönderim süreleri çıkıyordu. Ancak artık en yeni iPhone’u satın alanların bu kadar beklemesi gerekmiyor. iPhone X gönderim süreleri tüm dünyada ciddi ölçüde kısaldı.

iPhone X için en uzun gönderim süreleri, akıllı telefon ön siparişe çıktığında ABD’de gözlemlenmişti. Ön siparişin açılmasından sonra birkaç saat içinde gönderim süresi 5-6 haftaya kadar uzamıştı. Ancak artık telefonu AT&T, Sprint, Verizon gibi operatörler üzerinden satın alanlar veya SIM kilitsiz versiyonunu tercih edenler için bekleme süresi, 3 ila 5 gün arasında değişiyor. T-Mobile üzerinden iPhone X almak isteyenler için ise bu süre 9 güne kadar uzayabiliyor.

Kanada ve Çin gibi ülkelerde ise iPhone X için gönderim süresi 1 ila 3 iş günü arasında değişiyor. Avrupa’da ise durum ABD’dekine benzer görünüyor. Almanya ve Birleşik Krallık’ta 3 ila 5 iş günü gibi bir gönderim süresi vadediliyor. Fransa’da ise bu süre 9 güne yükseliyor.

iPhone X stoklarında yaşanan bu iyileşme, KGI Securites analisti Ming-Chi Kuo’nun geçtiğimiz ay sonunda paylaştığı öngörülerle örtüşüyor. Kuo, tedarik zincirindeki gelişmeler sayesinde iPhone X’un perakende kanallarındaki bulunabilirliğinin artacağını belirtmişti.

iPhone X gönderim süresi Türkiye’de ne kadar?

Türkiye için iPhone X gönderim süresi, dünyanın büyük çoğunluğuna benzerlik gösteriyor. Akıllı telefonun tüm depolama alanı ve renk seçenekleri için Apple’ın internet sitesinde 5 günlük bir gönderim süresi veriliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...