iPhone X’un Face ID sensörleri üretim sürecini yavaşlatıyor

iphone xiPhone X‘un 3 Kasım’da yurt dışında satışa sunulacağı belirtilmişti. O gün geldiğinde piyasaya tahmin edilenden daha az miktarda akıllı telefon sevk edilebilir. Wall Street Journal‘ın haberine göre, bu telefonun üretimi sırasında karşılaşılan ek sorunlar üretim sürecini yavaşlatıyor.

Habere göre, iPhone X’da bulunan yeni Face ID yüz tanıma sensörü iki parçaya ayrılıyor. Romeo olarak adlandırılan modül, kızılötesi noktaları yüze yansıtarak onun haritasını çıkarıyor. Juliet modülü ise desenin okumasını yapıyor. WSJ’ye konuşan bir kaynak, Rome modüllerinin üretim hacmiyle ilgili bazı sorunların olduğunu iddia ediyor. Görünüşe göre, bu parçaları üretmek Juliet’i üretmekten çok daha uzun sürüyor. Bu durumun da telefonun kasım başındaki çıkışı zamanında tedarikte kısıtlamalara yol açabileceği düşünülüyor.

iPhone X’a zaten yüksek bir talebin gelmesi bekleniyor. Bu durum da dikkate alındığında, yeni cihazı 2018’e kadar piyasada yaygın şekilde bulmak epey zor olacaktır. iPhone X’u tercih eden, bu nedenle iPhone 8’den vazgeçen birçok tüketicinin bulunduğunu da göz önünde bulundurursak, yeni sorunun da eklenmesiyle birlikte, bu yıl bitmeden yeni telefonu eline alan kullanıcı kitlesi fazlasıyla sınırlı kalabilir.

iPhone X’un Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz kesinlik kazanmadı.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...