DosyaEğlence

Yeni iPhone veya iPad’iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2023)

Apple Arcade nedir, nasıl abone olunur, abonelik nasıl iptal edilir? iphone

Apple’ın uygulama mağazası App Store’da iPhone ve iPad sahipleri için çok sayıda oyun seçeneği mevcut. Ancak akıllı telefon veya tabletinde sürekli oyun oynayanlar için en uygun seçeneğin Apple Arcade olduğu söylenebilir. Aylık abonelik ücreti 34,99 TL olan Apple Arcade ile 200’den fazla oyuna ekstra bir ücret ödemeden erişilebiliyor ve bu listeye sürekli olarak yeni oyunlar ekleniyor. Yeni iPhone veya iPad’inizde oynayabileceğiniz en iyi Apple Arcade oyunlarından bazılarını sizler için sıraladık.

Air Twister

Eğer Air Twister Sega Dreamcast zamanında çıksaydı kült bir klasik olarak anılabilirdi. Günümüzde ise Apple Arcade abonelerinin diledikleri zaman diledikleri yerde oynayabilecekleri eğlenceli bir oyun niteliğinde. Yu Suzuki’nin imzasını taşıyan oyun dokunmatik ekran için son derece uygun olan kontrol araçları, yaratık dünyasının muhteşem ve tuhaf tasarımı ve progresif rock tarzı müzikleri Air Twister’ı modern zevklere uygun klasik bir oyun havasına büründürüyor.

Dead Cells+

Dead Cells son 10 yıllık dönemin en iyi saf aksiyon oyunları arasında yer alıyor. Artık oyunun tamamını, genişleme paketleriyle birlikte, Apple Arcade’de bulmak mümkün. Zalim ve acımasız bir kavgayı Castlevania tarzı gotik bir tonla birleştiren, yavaş ve istikrarlı şekilde ilerleyen oyun zor olsa da; alıştıktan sonra elden bırakmak da pek kolay olmuyor.

Horizon Chase 2

Horizon Chase 2 atari döneminin klasiklerinden Ridge Racer ve Cruisin’ USA gibi otomobil yarışı oyunlarını akıllara getiriyor. Oyunun kontrolleri ve oyundaki pistler oyuncuları bir F1 oyunu kadar zorlamasa da, meydan okuma hissini yaşatacak kadar karmaşık seviyede. Sağlam bir tek kişilik oyun deneyimi sunan Horizon Chase 2’nin görselleri de oldukça etkileyici.

Old Man’s Journey

Old Man’s Journey adeta dokunabileceğiniz bir tablo gibi. Bir adamın hayatını anlatan oyun, iki saat içinde tamamlanabilecek basit ancak dokunaklı bir hikayeye sahip. Hikayeyi özel kılan şeylerden biri de oyuncuların bu hikayeyle etkileşim kurma yolu. Basit bir macera olan Old Man’s Journey, sanatsal sahneleri birer bulmacaya dönüştürerek keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Football Manager 2023 Touch

2022 Dünya Kupası’nın bitişini hâlâ aşamayanlar aradıkları teselliyi Football Manager’da bulabilir. Oyuncuları saha yerine saha kenarına koyan Football Manager’da bir takımın başına geçip o takımı her boyutuyla yönetmeyi mümkün kılıyor. Football Manager deneyimi bilgisayarla özdeşleşse de, oyunun Touch versiyonu da mobil cihazlara uyarlanmış şekilde keyifli dakikalar vadediyor. Football Manager 2023’ün PC versiyonu için hazırladığımız incelemeye de buradan ulaşabilirsiniz.

Gris+

Adeta bir interaktif animasyon filmi havasındaki Gris’te oyuncular ıssız bir dünyaya renkleri geri getirmeye çalışıyor. Tarzı ve akıcılığıyla dikkat çeken oyundaki deneyim, düşmanlar veya ölümle gölgelenmiyor ve oyuncular oyunun sunduğu tüm güzellikleri rahatlıkla görebiliyor.

Hidden Folks+

Herkes ara sıra derin düşüncelere dalabileceği sessiz zamanlara ihtiyaç duyar. Hidden Folks bu tür zamanlarda kafa dağıtmak için oynanabilecek mükemmel bir oyun. Zaman sınırlaması olmayan ve oyuncuları asla acele ettirmeyen Hidden Folks’ta oyuncular “Waldo Nerede?” tarzı bir oynanış etrafında farklı dünyaları keşfedebiliyor. Oyunun siyah-beyaz tasarımının da sanatsal bir havası olduğunu söylemek gerekiyor.

Monument Valley 2+

Monument Valley serisi mobil oyun dünyasının en önemli markaları arasında yer alıyor. Apple Arcade de serinin etkileyici ikinci oyununu abonelerine sunuyor. Tıpkı orijinal Monument Valley gibi yeni oyun da mimari bakımından oldukça zorlayıcı seviyeler barındırıyor. Oyun tek bir söz olmadan annelik hakkında oldukça tatlı bir hikaye de anlatıyor.

İLGİLİ HABERLER