Nasıl Yapılır: iPhone’da Rahatsız Etme modunu kullanma

iPhone ve iPad’de bulunan Rahatsız Etme modu sayesinde gelen çağrı veya uyarıların sesleri kısılır, böylelikle rahatsız edilmekten, bölünmekten kurtulursunuz. Aşağıdaki adımları takip ederek Rahatsız Etme modunu etkinleştirebilirsiniz:

 1. iPhone’un ana ekranında bulunan Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Ayarlar uygulaması içinde aşağı doğru kaydırarak Rahatsız Etme seçeneğini bulun.
 3. Rahatsız Etme sayfası altında çeşitli seçenekler göreceksiniz:Elle: Rahatsız Etme modunu istediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz. Böylelikle iPhone kilitliyken gelen aramaların veya uyarıların sesi kapatılacak, durum çubuğunda bir ay simgesi görünecektir.

  Zamanlanmış: Rahatsız Etme modunun günün belirli bir zamanında otomatik olarak etkinleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin başlangıcı 22:00, bitişi de 07:00 şeklinde ayarlayarak gece saatlerinde iPhone’un Rahatsız Etme modundan yararlanabilirsiniz.

  Arayabilecekler: Rahatsız Etme modu etkinken hangi kişilerden veya gruplardan gelen aramaların sesinin kapatılmayacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin Hızlı Arama seçeneğini tercih ederek sadece Telefon uygulamasında Hızlı Arama sekmesi içinde kayıtlı olan numaralardan gelen aramaların sesinin çalmasını sağlayabilirsiniz.

  Yinelenen Aramalar: Bu ayarı etkinleştirdiğinizde, üç dakika içinde aynı kişiden gelen ikinci bir aramanın sesi kapatılmayacaktır.

  Sessiz: Rahatsız Etme modu açıkken gelen aramaların ve bildirimlerin sesinin ne zaman kapatılacağını bu bölüm altından belirleyebilirsiniz. Her Zaman‘ı seçerseniz iPhone kilitli olmasa da gelen aramaların ve bildirimlerin sesi kapatılır.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
  Intel işlemci mimarileri için önümüzdeki birkaç yılın yol haritasını açıkladı

  Yalnızca iPhone kilitliyken seçeneğini tercih ederseniz, sadece iPhone kilitliyken gelen aramaların veya bildirimlerin sesi kapatılacaktır.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın