Nasıl Yapılır: iPhone’da Rahatsız Etme modunu kullanma

iPhone ve iPad’de bulunan Rahatsız Etme modu sayesinde gelen çağrı veya uyarıların sesleri kısılır, böylelikle rahatsız edilmekten, bölünmekten kurtulursunuz. Aşağıdaki adımları takip ederek Rahatsız Etme modunu etkinleştirebilirsiniz:

 1. iPhone’un ana ekranında bulunan Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Ayarlar uygulaması içinde aşağı doğru kaydırarak Rahatsız Etme seçeneğini bulun.
 3. Rahatsız Etme sayfası altında çeşitli seçenekler göreceksiniz:Elle: Rahatsız Etme modunu istediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz. Böylelikle iPhone kilitliyken gelen aramaların veya uyarıların sesi kapatılacak, durum çubuğunda bir ay simgesi görünecektir.

  Zamanlanmış: Rahatsız Etme modunun günün belirli bir zamanında otomatik olarak etkinleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin başlangıcı 22:00, bitişi de 07:00 şeklinde ayarlayarak gece saatlerinde iPhone’un Rahatsız Etme modundan yararlanabilirsiniz.

  Arayabilecekler: Rahatsız Etme modu etkinken hangi kişilerden veya gruplardan gelen aramaların sesinin kapatılmayacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin Hızlı Arama seçeneğini tercih ederek sadece Telefon uygulamasında Hızlı Arama sekmesi içinde kayıtlı olan numaralardan gelen aramaların sesinin çalmasını sağlayabilirsiniz.

  Yinelenen Aramalar: Bu ayarı etkinleştirdiğinizde, üç dakika içinde aynı kişiden gelen ikinci bir aramanın sesi kapatılmayacaktır.

  Sessiz: Rahatsız Etme modu açıkken gelen aramaların ve bildirimlerin sesinin ne zaman kapatılacağını bu bölüm altından belirleyebilirsiniz. Her Zaman‘ı seçerseniz iPhone kilitli olmasa da gelen aramaların ve bildirimlerin sesi kapatılır.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
  Meta yapay zekâ için dünyanın en hızlı süper bilgisayarını geliştiriyor

  Yalnızca iPhone kilitliyken seçeneğini tercih ederseniz, sadece iPhone kilitliyken gelen aramaların veya bildirimlerin sesi kapatılacaktır.

Redmi Note 11 serisi tanıtıldı; dört farklı model geliyor

Xiaomi beklenen Redmi Note 11 serisinin resmi tanıtımını gerçekleştirdi. Seri içinde toplam dört yeni model bulunuyor ve bunların hepsi, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok...

Apple’dan makro fotoğraflar odaklı Shot on iPhone Challenge yarışması

Apple'ın amatörden profesyonele dünyanın her yerinden fotoğrafçıyı davet ettiği Shot on iPhone Challenge makro fotoğrafçılık yarışması başladı. Apple, 16 Şubat 2022 tarihine kadar iPhone...

Microsoft Office ve bulut servisleri sayesinde kârını artırdı

Microsoft Office ve bulut servisleri sayesinde hem gelir hem de kâr artışındaki istikrarını koruyor. Şirketin mali yılının ikinci çeyreğine ait finans raporu, Microsoft'un üç...