Nasıl Yapılır: iPhone’da parola değiştirme

iPhone’un kilit ekranını aşmak o kadar değil ve Apple, son yıllarda getirdiği farklı parola seçenekleriyle güvenlik seviyesini daha da artırıyor. Artık yeni bir iPhone veya iPad’in kurulumunu yapmak istediğinizde, sizden altı basamaklı bir parola belirlemeniz isteniyor. Ancak eskiden olduğu gibi dört basamaklı bir sayısal kod belirlemek isterseniz, ne yapacaksınız? Ya da rakam ve harflerin bir arada kullanıldığı ve güvenlik seviyesi daha yüksek, tahmin edilmesi daha zor alfasayısal parola kullanmak isterseniz ne yapacaksınız?

iPhone’da parola değiştirme işlemleri için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Touch ID ve Parola seçeneğini takip edin.
  3. Mevcut parolanızı girin.
  4. Açılan sayfada aşağı kaydırarak Parolayı Değiştir seçeneğini takip edin.
  5. Mevcut parolanızı girin.
  6. Bu adımda altı basamaklı bir parola girmeniz istenecektir. Eğer farklı bir parola türü kullanmak istiyorsanız, Parola Seçenekleri’ne tıklatın.
  7. Açılan menüden seçiminizi yapın. Eskisi gibi dört basamaklı sayısal kodu veya rakamlar ve harflerin birlikte kullanılabildiği özel alfasayısal kod seçeneğini tercih edebilirsiniz.
  8. Yeni parolanızı girin ve Sonraki’ye tıklatın.
  9. Yeni parolanızı doğrulamak için tekrar girin ve Bitti düğmesine tıklatın.
  10. Parola değişikliği tamamlanmıştır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın