Teknoblog Mobil iPhone OS 3.0’ı yükleme deneyimi

iPhone OS 3.0’ı yükleme deneyimi

PAYLAŞIN

iphone-os-30-mms-184-x-300iPhone OS 3.0’ı sonunda iPhone 3G’ye yüklemeyi başardık. OS 3.0’ın güncelleme paketinin boyutu yaklaşık 230 MB. Yükleme işlemi bittikten sonra iTunes telefonun bir yedeğini alıyor ve daha sonra aktivasyon sunucusuna bağlanarak güncelleme işlemini başlatıyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu adımda başlangıçta problem yaşadık. Aktivasyon sunucusu ile bağlantı kurulamadı, sanırız birçok kişi OS 3.0’ı yüklemek için saldırınca sunucular da cevap vermekte zorlandı. Ne olduysa oldu, bağlantı kuruldu ve yükleme adımları işlemeye başladı. Bu noktada iPhone 3G’yi bilgisayarla başbaşa bıraktık. Yaklaşık 10 dk içinde bu adımlar da tamamlandı ve iPhone 3G tekrar başladı. Bu adımda da biraz problem yaşadık. Aktivasyon sunucusuna bağlanmak biraz zaman aldı. Size tavsiyemiz, güncelleme işlemine başlamadan önce iPhone 3G’yi satın aldıktan sonra, iTunes’a tanıtırken edindiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile iTunes Store hesabınıza giriş yapmanız. Bu adımları gerçekleştirdiğimizde aktivasyon ile ilgili problemlerimiz de çözüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Video: iPhone 8 Plus Kutusundan Çıkıyor

5 YORUM

  1. ya arkadaşlar bişey sorcam ya bana yardım edin ben bu yeni versiyonu itunesten indirdim yüklemeye geçti bana şöyle bi hata verdi “”the iphone görkem cannot be updated at this time because the iphone activation server is temporarily unavailable.”” diye bi hata veriyor bana yardım edin lütfen

    • Şu anda herkes yazılımı yüklemek için saldırdığından sunucular aşırı yüklenmiş durumda, bu nedenle o mesajı alıyorsun. Denemeye devam et ya da birkaç saat bekle. Sunucuların yükü azaldıkça sorun kendiliğinden düzelecektir. Bu arada iTunes Store’a gidip oradan kullanıcı adın ve şifrenle hesabına giriş yapman da yararına olur.

  2. Arkadaslar ben os3 u yukledikten sonra telefonum biraz gariplesti.telefonu kapatip acinca ana menuyu gostermek yerine, tus kilitli haline geliyor. Kapatip acarken once 5er saniye filan siyah ekran gozukuyor,daha sonra kapanip aciliyor. Daha once bu gibi sorunlarim olmamisti. Bunlar normal mi?yardim edin lutfen.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz