Teknoblog Mobil

iPhone OS 3.0 ile çalışan iPhone’ların kilidi kırıldı, ultrasn0w Cuma günü geliyor

1
PAYLAŞ

ultrasn0w-jailbreak-iphone-os-3iPhone Dev-Team çalışmaya devam ediyor. yellowsn0w’un iPhone OS 3.0 uyumlu versiyonu ultrasn0w ile ilgili ayrıntılar bir video gösterimiyle takdim edildi.

ultrasn0w ile piyasadaki tüm iPhone’ların kilidini açmak mümkün. Sadece 3.0 ile sınırlı kalmayan bu araç alt sürümleri de destekliyor. Apple’ın son anda bir yama yayınlayıp işleri berbat etmemesi için jailbreak işleminin nasıl gerçekleştirildiği açıklanmıyor. Eğer herşey plana uygun ilerlerse yeni kilit açma yazılımı önümüzdeki Cuma günü indirilmeye açılacak. iPhone 3G S’in ultrasn0w ile SIM kilidinin kırılıp kırılmayacağını ise bu telefon piyasaya çıktığında göreceğiz. Ayrıntıları yazının devamındaki ilgili bağlantıda yer alan videoda bulabilirsiniz.

İlgili – Qik

  • geYiq

    Dev Teamin sitesindeki haberle burdaki kendi yorumunuz katılarak bu yazı cok farklı. Kelimeler aynı fakat araya koydugunuz zaman zarfları olayları karmakarısık etmiş. Apple’ın son anda bi hamle yapıp Jailbreak olayını bozmasından korkaması ve bu yüznden Jailbreak icin PWN yayınlamaması dogru. Fakat ultrasn0w olayı bir unlock olayı ve uygulamadır kendisi. Jailbreak olayı Pwn ler ile yapılıyor ve ultrasn0w olayıda Jailbreak sonrasında gercekleşiyor. Yani ; “Phone 3G S?in ultrasn0w ile jailbreak edilip edilemeyeceğini ise bu telefon piyasaya çıktığında göreceğiz.” gibi bir cümle anlam dışı ve yanıltıcı oluyor. Kendi tahminlerime göre bu aksam saat 20.00 da yayınlanacak Yeni 3.0 OS ile arasında cok kısa bir süre olacak sekilde PWN yayınlanacaktır…
    İyi günler.