Apple’ın 2017 model iPhone’ları kablosuz şarj ile gelebilir

2017 model iPhone'lar gördüğümüzden farklı bir kablosuz şarj özelliğine sahip olabilir

google news abone ol
iphone kablosuz şarj
Apple’ın 2017’de üç farklı iPhone modeli çıkaracağı söyleniyor. Bunların bir tanesi OLED ekranlı olabilir. iPhone kablosuz şarj özelliğine en sonunda kavuşacak gibi görünüyor.

Apple’ın bu yıl çıkarmayı planladığı tüm iPhone’lar olmasa da, çoğu iPhone kablosuz şarj özelliğiyle gelecek gibi görünüyor. MacRumors’ın güvenilir bilgi kaynaklarından olan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’dan aldığı bilgi notuna göre, Apple 2017’de çıkarmayı planladığı üç iPhone modelinde kablosuz şarj özelliklerine yer verecek.

Kuo Apple’ın kablosuz şarj özelliğini nasıl uygulamayı planladığı hakkında detay vermiyor. Aslında şirket Apple Watch için kablosuz şarj özelliğini çoktan kullanıyor. Bu nedenle benzer bir yöntemi akıllı telefon için de kullandığını görebiliriz. Söz konusu kablosuz şarj yönteminin Android telefonlarda yıllardır kullanıldığını da belirtmek gerekiyor. Ancak Bloomberg geçen yıl geçtiği bir haberde Apple’ın ileri kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını, bunun cihazları belirli bir uzaklıktan bile şarj etmeye izin verebileceğini belirtmişti. Anlayacağınız, Apple daha kullanışlı ve gördüğümüz mevcut kablosuz şarj teknolojilerinden daha ilerisini düşünüyor.

Kuo’nun bilgi notunda iPhone kablosuz şarj teknolojisinin nasıl olacağı hakkında herhangi bir detay yer almasa da, analist daha önce üç farklı iPhone modeli beklediğini belirtmişti. Bu üç telefon da yeni tasarımla gelecek, Apple telefonlarında camdan yapılmış ön ve arka yüzeylere geri dönecek. İki modelin iPhone 7 ve7 Plus’ı izlemesi, bunların 4.7 inç ve 5.5 inç LCD ekranlarla gelmesi bekleniyor. Üçüncü model ise 5.8 inç, kavisli OLED ekrana sahip olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR