iPhone Fotoğraf Ödülleri 2016 kazananları açıklandı

iphone fotoğraf ödülleri
Yılın Fotoğrafçısı – Siyuan Niu

iPhone en iyi kamera telefonları arasında başta geliyor. Apple’ın her yeni nesil iPhone ile daha da geliştirdiği kamera sistemi sayesinde dünya çapında her geçen gün daha fazla insan en güzel anları, manzaraları iPhone’larıyla ölümsüzleştiriyor.

2007 yılından bu yana düzenlenen ve iPhone’a özel ilk ve en eski fotoğraf yarışması olan iPhone Fotoğraf Ödülleri’nin bu yılki kazananları da belli oldu. Dünya çapında 139 ülkeden iPhone fotoğrafçılarının gönderdiği fotoğraflar arasından birkaç aşama sonucunda seçim yapan jüri, yılın fotoğrafçılarını ve kategorilerin kazananlarını belirledi:

ippawards-Siyuan-niu-130716-1Yılın Fotoğrafçısı – Siyuan Niu, Sincan Çin
Adam ve Kartal

“Sincan’ın güneyindeki dağlarda yaşayan cesur ve bilge Halhalar kartalların yoldaşıdır. Halhalar kartalları kendi çocukları gibi görür ve avlanmaları için uzun yıllar boyunca eğitirler. 70 yaşındaki bu adam, ailesinin ve arkadaşlarının yanında her zaman sert ve ciddi. Ancak canından çok sevdiği kartalıyla birlikteyken gülümsemesine engel olamıyor. Adam çok istemese de, kartallar çiftleşme çağına geldiklerinde, uygun şartlarda yaşamaları için onları tekrar doğaya salıyor. Kırışıklıklarla dolu yüzünün altında yumuşak bir kalbi ve çok büyük bir sevgiyi gizliyor. O, şefkatli bir kalbe sahip sert bir adam.”

ippawards-Patryk-Kuleta-130716-2Yılın Fotoğrafçısı Ödülü Birincisi – Patryk Kuleta, Varşova Polonya
Modern Katedraller

“Fotoğraflarımın çoğunu Varşova’da, birini de Strasbourg?da çektim. Amacım mimariyi tamamen yeni bir yaklaşımla göstermek için grafik tasarım ve resim geçmişimi bir araya getirerek daha izlenimci bir fotoğraf çekmekti.”

 

 

ippawards-Robin-Robertis-130716-2Yılın Fotoğrafçısı Ödülü İkincisi – Robin Robertis, Carlsbad CA
Rüzgarla Eğilen Kadın

“Bir arkadaşım ve öğretmenle birlikte Cape Cod’da bir iPhone atölyesindeydim. Mükemmel gün batımının fotoğrafının çekmek için hep birlikte dışarı çıkmıştık. Seyahat ederken yanımda taşıdığım birkaç şey var. Onlardan biri de bu harika kırmızı şemsiye. Diğerleri gün batımını ve etkileyici manzarayı çekerken, ben bu sahnelerdeki insan hallerini fotoğraflamayı seviyorum.”

ippawards-Carolyn-Mara-Borlenghi-130716-4Yılın Fotoğrafçısı Ödülü Üçüncüsü – Carolyn Mara Borlenghi, Coral Gables FL
Harikalar Diyarı

“Bu fotoğraf, instagram?daki #WHPwonderland için hazırladığım dizinin bir parçası olarak çekildi. Hashtag projesi başladığından bu yana her hafta sonu bir fikir bulmaya çalışıyorum. Noel?den önceki o hafta sonu aklıma gelen fikir de harikalar diyarıydı. Bu fotoğraf için oğlumla sahilde küçük bir maceraya atıldık ve ikimiz de ren geyiği maskeleri taktık.”

İLGİLİ HABERLER