iPhone 8 konsepti dokunmatik ekranlı ana ekran tuşuyla dikkat çekiyor

google news abone ol

iphone 8 konseptiMerakla beklenen akıllı telefonlar için konsept tasarımların hazırlanması sıra dışı bir durum değil. iPhone 8 de çıkışına en az 7 ay olmasına rağmen, yolu gözlenen cihazlar arasında bulunuyor. Thadeu Brandao tarafından hazırlanan iPhone 8 konsepti, görenleri ilk bakışta etkilemeyi başarıyor. Arkadan bakıldığında iPhone 7’ye fazlasıyla benzeyen taslak, önden bakıldığında neredeyse çerçevesiz görünen ekran tasarımıyla dikkat çekiyor.

Apple’ın iPhone 8’deki tercihinin LCD mi yoksa OLED’den mi yana olacağı henüz bilinmiyor. Brandao’nun tasarımında ahize hoparlörü neredeyse telefonun üst kenarına çıkacak noktaya geliyor. Ancak taslakta asıl dikkat çeken, fazlasıyla sıra dışı görünen ana ekran tuşu oluyor.

Brandao’nun taslak tasarımında dokunmatik ekranlı bir ana ekran tuşu bulunuyor. Tasarımcının bu konuda Apple’ın geçtiğimiz ekim ayında tanıttığı Touch Bar’lı MacBook Pro’dan esinlenmiş olması muhtemel görünüyor. Hâli hazırda iPhone’un ana ekran tuşu, çeşitli işlevleri yerine getirmek için kullanılıyor. Brandao’nun tasarımı ise ana ekran tuşuna uygulamalara özgü işlevler kazandırmayı öneriyor. Örneğin, kamera çalışırken ana ekran tuşu deklanşör işlevi kazanabiliyor. Ya da Apple Music ile müzik dinlerken şarkılar ana ekran tuşuna dokunarak başlatılabiliyor veya durdurulabiliyor.

iPhone 8 konsepti heyecan uyandırmayı başarıyor

Brandao’nun konsepti, görenlerde heyecan uyandırmayı başarıyor. Apple’ın iPhone 8 ile sıra dışı bir şey sunması yönünde beklentiler büyük. Ana ekran tuşunda bir değişiklik yapılması da muhtemel görünüyor. Ancak bunun Brandao’nun konseptine benzer biçimde yapılmasına pek ihtimal verilmiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR