iPhone 7 Plus roze altın renk seçeneğiyle sızıntılarda boy gösteriyor

iphone 7 plusEylül ayına doğru geri sayımda günler azalırken, Apple ürünleriyle ilgili dedikodu ve sızıntıların sayısı da artıyor. Ortaya çıkan yeni bir fotoğrafta, 5.5 inç ekranlı iPhone 7 Plus roze altın renk seçeneğiyle boy gösteriyor. Bu tarz sızıntıların güvenilirliği daima tartışmaya açık olsa da, fotoğrafta gözüken çift arka kameralı cihaz göze gerçekçi geliyor. Güncel sızıntılardan birinde görülen Smart Connector’a söz konusu fotoğrafta rastlanmıyor. Ancak bileşenin telefonu tutan kişinin parmağının altında kalmış olması muhtemel gözüküyor. Fotoğraftaki cihazın bir taslaktan ibaret olması da ihtimaller arasında değerlendiriliyor

iphone 7 plusCihaz genel hatları itibarıyla daha önceki sızıntılarla benzer bir resim çiziyor. Çift arka kameralı kurulum ve anten bantlarının yeniden tasarlanmış olması göze çarpıyor. Arka panelde “iPhone 7” veya “iPhone 7 Plus” gibi ibareler yerine sadece “iPhone” isminin yazdığı görülüyor.

iPhone 7 Plus A10 işlemciyle gelebilir

Apple’ın 5.5 inç ekranlı akıllı telefonunda A10 işlemcisine ve 3 GB RAM’e yer vermesi bekleniyor. Donanımdaki diğer iyileştirmeler sayesinde iki arka kamera tarafından yakalanan görüntülerin daha hızlı biçimde işlenmesi ve birleştirilmesi öngörülüyor. Bazı Android telefonlarda da kullanılan çift arka kameralı kurulum ile manzara fotoğraflarında daha geniş açı ve daha gelişmiş ışık yakalamak mümkün oluyor. Buna ek olarak, çift arka kamera sayesinde fotoğraflara derinlik veya odak noktası ekseninde çeşitli dokunuşlar yapılabiliyor.

iPhone 7 ve 7 Plus ile tanışmak için artık fazla beklemek gerekmiyor. Apple’ın yeni akıllı telefonlarını eylül ayının başlarında resmen duyurması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER