Nasıl Yapılır: iPhone 7 Ana Ekran düğmesi tık ayarı yapma

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 7 Ana ekran düğmesi bakımından da seleflerine göre önemli bir farklılık içeriyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Ana ekran düğmesi önceki modeller gibi bastırmayla hareket etmiyor, sabit yapıya sahip. Yani, cihaz kapalıyken bu düğmeye basmak istediğinizde herhangi bir şekilde fiziksel olarak işlemeyecektir.

Ancak iPhone 7 kullanım hâlindeyken bu tuşa bastığınızda, sanki bastırıldığında hareket eden bir tuş olduğuna dair hisse kapılacaksınız. Bunu iPhone 7’de yer alan Taptic Engine adlı titreşim motoru sağlıyor.

Apple, Ana Ekran düğmesi tık ayarını istediğiniz gibi belirlemenize izin veriyor. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  1. Ayarlar’ı açın.
  2. Genel bölümüne girin.
  3. Bu sayfada yer alan Ana Ekran Düğmesi seçeneğini takip edin.
  4. Kendinize Tık Seçin başlıklı sayfada 1, 2, 3 ile işaretlenmiş dairelerden bir tanesini seçerek tık ayarını yapın. 1 en zayıf, 3 ise en şiddetli titreşimi veren seçenektir.
  5. Seçiminizi yaptıktan sonra Bitti düğmesine tıklatarak işlemi sonlandırın.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...