iPhone 6S kasa fotoğrafları iPhone 6 tasarımının kalacağını gösteriyor

iphone-6s-kasa-sizinti-010715-1

Gelecek nesil iPhone’ların mevcut iPhone’larla hemen hemen aynı olacağı bilinen bir şeydi. Son sızıntılar da bunu doğrular nitelikte.

iPhone 6S olarak adlandırılması beklenen gelecek nesil iPhone’a ait olduğu iddia edilen bazı fotoğraflar 9to5Mac sitesi tarafından yayınlandı. Aslında yayınlanan fotoğraflar cihazın kendisinden çok kasasına ait gibi görünüyor. Arka yüzey mevcut iPhone 6 ile aynı tasarıma sahip, ayrıca kalınlık ve genişlik de aynı kalacak gibi görünüyor.

Sızan fotoğraflarda Lightning konnektörü; hoparlör, mikrofon, kulaklık jakı, ses tuşları, ses kapatma anahtarı, güç butonu, SIM kart yuvası ve kamera için açılmış delikler de görülüyor ve bunlar iPhone 6’da olduğu gibi kalmışa benziyor. Zaten S sınıfı iPhone’lar seleflerinin tasarımını koruyordu, bu açıdan bir değişiklik olmasını beklemiyorduk.

iphone-6s-kasa-sizinti-010715-9

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Vestel ve Türk Telekom'dan Vestelcell iş birliği

Büyük değişiklikler içeride meydana gelecek gibi görünüyor. Apple’ın lojik devre kartını ve diğer bileşenleri yerleştirdiği bağlantı noktaları mevcut modeldekine göre dikkate değer derecede farklı gözüküyor. Gelecek nesil iPhone’un A9 işlemci, 2 GB RAM, 12 MP kamera gibi bileşenleri taşıyacağı iddia ediliyor, bunlar düşünüldüğünde iç tasarımın değişmesi gerektiği anlaşılıyor.

Ayrıca iPhone 6S ve 6S Plus’ın Force Touch basınç hassasiyetli ekranlar barındıracağı da söyleniyor. Bu da iç tasarımın farklılaşmasında önemli etkenlerden biri olacaktır.

Önümüzdeki haftalarda, muhtemelen yeni iPhone’ların tanıtılacağı eylül ayına kadar epey fazla iPhone dedikodusu göreceğiz gibi görünüyor. Dikkate değer olanlarına Teknoblog’da yer vermeye devam edeceğiz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....