iPhone 6S 12 megapiksellik iyileştirilmiş kameraya sahip olacak

iphone-6-kamera-lens-240815

Apple gelecek nesil iPhone’da kamera tarafında dikkate değer iyileştirmeler yapmaya hazırlanıyor. 12 megapiksel çözünürlüklü ve iyileştirilmiş lenslere sahip kamera dedikoduları bu son iddiayla birlikte sağlam bir şekilde desteklenmiş oluyor.

Business Insider Malezya sitesinin Apple’ın tedarik zincirindeki kaynaklardan aldığı bilgilere, daha büyük olan 12 megapiksel sensör sayesinde daha fazla ışık içeri alınacak, böylelikle gece çekimleri daha net olacak, bulanıklık azalacak. Beş elementli lens yapısı da bu büyük sensöre göre uyarlanacak,  onunla daha iyi ve verimli çalışma imkanı da sunulacak.

Çok elementli lens yapısının kullanımı görüntünün daha da detaylı ve kompleks hâle gelmesini sağlıyor, çünkü her bir lens elementiyle birlikte her bir katman tarafından daha fazla detay yakalanıyor.

Kaynağa göre bu bileşenlerin seri üretimi başlamış ve çok yakında iPhone 6S ve 6S Plus modellerinde karşımıza çıkacak. Öte yandan iPhone 7 ile birlikte Apple beş yerine altı elementli lens yapısına geçiş yapabilir. Bu daha da fazla detayın ve net fotoğrafların daha sonra çıkacak iPhone kullanıcılarını beklediği anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yerli üretim Redmi 9T iki farklı seçenek ile Türkiye'de satışta

Apple yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ı muhtemelen 9 Eylülde tanıtacak. Ön siparişlerin 11 Eylülde başlaması, satışlara da 18 Eylülden itibaren başlanması bekleniyor. Eğer geçen yılkine benzer bir durum söz konusu olursa, yeni iPhone’ları eylül ayı bitmeden görebiliriz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....