Teknoloji

iPhone 6’nın kamerası 10 megapiksel sensöre ve yeni bir filtreye sahip olabilir

Doğru ya da yanlış, iPhone 6 dedikoduları ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. Son çıkan dedikodulardan bir tanesine vakit ayırmaya değer. Buna göre iPhone 6 geliştirilmiş bir kamerayla gelecek.

iphone-6-concept-050214Çinli IT168 sitesinin Tayvan’daki tedarik zinciri kaynaklarından edindiği bilgilere göre gelecek nesil iPhone’da 10 megapiksel, f/1.8 diyafram açıklıklı kamera bulunacak. Buna bir de geliştirilmiş filtre eşlik edecek.

Japon rezin üreticisi JSR şeffaf rezinden yeni bir filtre üretecek. Şirketin Arton rezini şu anda CMOS sensörlü çeşitli dijital ve video kameralarda kullanılıyor ve bunun sayesinde filtreler IR filtrelerden daha ince ve hafif hâle geliyor.

Rezinin CMOS sensörlerindeki renk kaymalarını minimize etme etkisi sayesinde daha net fotoğraflar çekmek mümkün olabilir.

Daha önce çıkan dedikodular Apple’ın iPhone 5s’te olduğu gibi 8 megapiksel sensöre bağlı kalabileceğini işaret ediyordu. Ancak rakiplerin daha iyi kamera teknolojilerine geçiş yaptığı bir ortamda, Apple’ın gelecek nesil telefonunda hâlâ 8 megapikselde takılı kalmasını da beklememek gerekebilir.

İlgili >> MacRumors, IT168

[Görsel – Martin Hajek & Steve Hemmerstoffer ]

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER