Kim Recep Tayyip Erdoğan’a özel altın kaplamalı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ister?

Çoğu kişi için birer statü göstergesi olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus zaten pahalı ürünler. Hong Kong merkezli bir şirket olan Royal Tech hem fiyatı hem de statüyü artıracak şekilde iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 24 ayar altın kaplı özel üretim cihazlara dönüştürüyor. Üstelik bu ürünleri daha da çekici hâle getirmek için üstüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adını ve fotoğrafını da işlemeyi ihmal etmiyorlar.

Donanımhaber sitesinden Mesut Çevik’in kutu açılışını gerçekleştirdiği 24 ayar altın kaplamalı ve pırlantalı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus R.T.Erdoğan modelleri 19 bin dolarlık fiyatlarıyla herkesin sahip olabileceği ürünler değil. Mesut’un söylediğine göre sınırlı sayıda üretilecek olan bu telefonların her birinin üstünde kaçıncı sıradaki modellerin olduğu da sayıyla belirtiliyormuş. Ayrıca pırlantasız versiyonları da 6 bin dolarlık etiket taşıyormuş.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ların gövdeleri traşlanıyor ve üstündeki mevcut kaplama iyice inceltiliyor. Bunun üstüne de 5 mikron kalınlığında altın kaplama uygulanıyor. Altın kolay çizilebilen ve parmak izi tutabilen bir malzeme. Bu nedenle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus R.T.Erdoğan Edition modellerini itinalı şekilde kullanmak gerekiyor. Royaltech kutuya silikon kılıf ve ekran içinde koruyucu kalkan eklemiş.

Deri kaplı ve epey büyük görünen kutularıyla sahiplerine ulaştırılan R.T.Erdoğan üretimi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ların kutularından standart Lightning kablosu, kulaklık gibi aksesuarların yanında yine altın kaplama olan yerleştirme ünitesi çıkıyor. Bunun sayesinde bir yandan iPhone 6 veya iPhone 6 Plus’ı şarj ederken, bir taraftan da onu masanın üstünde, herkesin göreceği şekilde sergilemek mümkün oluyor.

iphone-6-rt-erdogan-edition-190515

24 ayar altın kaplamalı özel üretim iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ların gerçekten ince işçilikten geçtiği açık şekilde görülüyor. Ne var ki, üzerine işlenen R.T.Erdoğan yazısında yazı tipi olarak daha estetik duran bir karakter seçilebilirdi. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan’ın portresi de daha özenli şekilde işlenebilirdi. Bu hâliyle telefonun arka yüzeyi, altın kaplama olmasına rağmen sıradan duruyor.

Royaltech Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için de özel üretim bir iPhone 6 ve iPhone 6 Plus tasarlamak istemiş. Ancak Rusya’da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bu planını askıya almış. Onun yerine yine Putin kadar karizmatik olan bir başka devlet adamına, Recep Tayyip Erdoğan’a yönelmişler.

19 bin dolarlık iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın özellikle iş adamları arasında yoğun ilgi görmesini bekleyebiliriz. Ayrıca Royaltech Türkiye dışında Çin’de, Uygur Türkleri’nin de bu özel üretim iPhone’a yoğun ilgi göstereceğini düşünüyormuş. Bu arada arzu edenler kendileri için sipariş edecekleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a kendi isimlerinin de işlenmesini sağlayabiliyormuş. Altın kaplanan iPhone’ların 128 GB kapasiteli olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...