Teknoblog Manşetler iPhone 4 alev alırsa neler olur?

iPhone 4 alev alırsa neler olur?

Kızarmış bir iPhone… Yukarıda görmüş olduğunuz resim Boy Genius Report bloguna bir AT&T çalışanı tarafından sızdırılmış. Açıkça görülüyor ki, bu telefonu satın almış alan müşteri sorunu yaşadıktan sonra telefonu AT&T mağazasına getirip çözüm bulmaya çalışmış. Ne yazık ki, telefonun tamir edilemez olduğu görülüyor.

AT&T çalışanı böyle bir olaya ilk kez tanık olduğunu söylüyor. Yepyeni iPhone 4 Apple’ın USB kablosuyla bilgisayara bağlıyken birden alev almış ve bu tablo ortaya çıkmış. Müşteri iPhone yeni bir tanesiyle değiştirmek istemiş, ancak gittiği AT&T mağazasında hiç iPhone 4 kalmadığı için bu isteği gerçekleşmemiş. Bir Apple mağazası çalışanı bu sorunun zarar görmüş USB portundan kaynaklandığını, kullanıcının bir hatasının bulunmadığını söylemiş. Üstelik telefonun etrafını sarmalayan çerçeve o kadar çok ısınıyormuş ki kullanıcının elleri yanmış. Öte yandan aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz gibi telefonun USB portu kısmen yanmış, kablonun ucu da neredeyse tamamen erimiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  iPad (2017) İncelemesi

iPhone 4’ü böyle kötü bir hâlde görmek talihsizlik oldu, bir de ortalıkta anten sorunu varken… Umarız bu yaşanan ilk ve son olay olur.

İlgili – Boy Genius Report

Resim – Boy Genius Report