Apple iPhone 15 ve 15 Plus modellerini daha düşük fiyatlarla satışa sunabilir

Apple’ın iPhone 15 ve 15 Plus modellerini seleflerine kıyasla daha uygun fiyatlarla satışa sunabileceği iddia ediliyor. iPhone fiyatlarında indirime gidilmesi kulağa tuhaf gelse de, bu iddianın doğru olabileceğini düşündüren bazı işaretler mevcut.

Apple’ın 2022’nin sonbaharında tanıttığı iPhone 14 serisinde en çok satılan modellerin iPhone 14 Pro ve Pro Max olduğu biliniyor. iPhone 14 ve özellikle iPhone 14 Plus modellerine yönelik talebin ise düşük olduğu belirtiliyor.

Apple iPhone 14 ve 14 Plus modellerinde 2021 çıkışlı iPhone 13 ve 13 Mini modellerine benzer özellikler sunmuştu. Bu nedenle pek çok kişi daha gelişmiş özellikler için ekstra para ödemeyi seçerek Pro ve Pro Max modellerine yönelmişti.

Bu durum nedeniyle Apple’ın 2023’te Plus modelini çıkarmaması mantıklı görünüyor. Ancak ürün yol haritasının çok daha önceden hazırlanması bu ihtimali düşürüyor. Apple’ın bunu yapmak yerine fiyat indirimine gideceği söyleniyor.

iPhone 15 ve 15 Plus için sonbaharı beklemek gerekiyor

Bu indirim ihtiyacı özellikle 15 Plus için söz konusu. Ancak Plus modelin fiyatının aşağıya çekilmesi, standart modelde de fiyat indirimini tetikliyor. Zira şirketin iki model arasındaki fiyat farkını belli bir seviyede tutması gerekiyor.

iPhone 15 ve 15 Plus ile tanışmak için daha uzun bir süre boyunca beklemek gerekiyor. Akıllı telefonların eylül ayından önce tanıtılmasına ihtimal verilmiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun