iPhone 15 ve iPhone 15 Plus 48 megapiksel ana kamerayla gelecek

Apple iPhone 14 Pro ve Pro Max’te ana kamera çözünürlüğünü 48 megapiksele çıkarmıştı. Analist Jeff Pu’ya göre, önümüzdeki sonbaharda tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan iPhone 15 ve 15 Plus da 48 megapiksel ana kamera taşıyacak. Apple’ın bu değişiklik için planlama sürecinin hâlâ devam ettiği ve bir kamera bileşeninin tedariğindeki sorun nedeniyle bu iki telefonun piyasaya çıkışının gecikebileceği söyleniyor.

Jeff Pu’nun en son raporunda Apple’ın yeni iPhone’larıyla ilgili çeşitli öngörüler yer alıyor. Bunlardan bazılarının daha önce ortaya atılan iddiaları destekler nitelikte olduğunu söylemek gerekiyor. Pro modeller için titanyum kasa, Pro Max versiyon için periskop telefoto lens, katı hâl tuşlardan vazgeçilmesi ve yukarıda da belirttiğimiz gibi 15 ve 15 Pro için 48 megapiksel ana kamera bu öngörüler arasında öne çıkıyor.

Pu, Apple’ın 15 ve 15 Plus’ın CMOS görüntü sensörü tedariğinde sorun yaşandığını ve bu nedenle söz konusu iki cihazın beklenenden daha geç bir tarihte piyasaya çıkabileceğini belirtti. Tecrübeli analist, şirketin üretim takvimini takibini sürdürdüğünü; yine de bu iki telefonun eylül ayında tanıtılmasının beklendiğini sözlerine ekledi.

Tüm iPhone 15 modelleri USB-C ile gelecek

Pu’nun son raporuna göre, tüm iPhone 15 modelleri USB-C girişiyle gelecek. A17 sadece Pro ve Pro Max’te bulunacak. 15 ve 15 Plus ise iPhone 14 Pro ve Pro Max’teki A16 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Apple’ın mevcut depolama alanı seçeneklerini değiştirmesi beklenmiyor. 15 ve 15 Plus’ta 128, 256 ve 512 GB depolama alanı seçenekleri sunulacak. Pro ve Pro Max’te ise maksimum kapasite 1 TB olacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun