iPhone 15 ve iPhone 15 Pro için deri kılıf çıkmayacak

Apple, çevre duyarlılığı geliştirebilecek alternatif premium malzemeler üzerinde çalışıyor olabilir.

Apple’ın yakında tanıtılacak olan iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri için deri kılıf üretmeyecek. Bu iddia, 9to5Mac ve genel olarak güvenilir olduğu bilinen bazı sızıntı kaynakları tarafından ortaya atıldı.

Bu konu ilk olarak DuanRui adlı X (önceki adıyla Twitter) kullanıcısının, perşembe günü attığı “Apple’ın iPhone 15 serisi için deri kılıf yayınlamayacağını duydum.” paylaşım ile alevlendi. Hemen ardından 9to5Mac, kaynaklarının Apple’ın deri kılıfları piyasaya sürmeyeceğini doğruladığını belirttiği bir haber yayınladı. Başka bir sızıntı kaynağı ShrimpApplePro ise, 9to5Mac’in haberini X platformunda alıntılayarak, “aynı şeyi duyduğunu” ifade etti.

iPhone 15 için neden deri kılıf çıkmayacak?

Apple’ın bu hamleyi neden yaptığı tam olarak bilinmiyor ve şirket, bu konuda yapılan yorum isteklerine henüz bir yanıt vermiyor. 9to5Mac, Apple’ın deri kılıfların çevreye olan etkisine dair eleştirileri ele alabilecek “başka bir premium malzeme” ile yeni kılıflar yayınlayabileceğini öne sürdü.

Ancak, iPhone 15’i için deri bir kılıf isteyenlerin, Apple markalı olmasa da üçüncü taraf üreticilerin elinden çıkan seçenekleri olacak gibi görünüyor. Belki de Apple’ın bu hamlesi, üçüncü taraf aksesuar üreticileri için önemli bir fırsat olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Redmi Note 13 Pro ve Pro+ modellerinin Avrupa fiyatları ve özellikleri sızdırıldı

Apple’ın iPhone 15 serisini eylül ayında duyurması bekleniyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun