Apple iPhone 15 serisiyle titanyum kasa dönemini başlatabilir

google news abone ol

Apple aşağı yukarı üç nesildir iPhone‘larında daha köşeli tasarımları tercih ediyor. Ancak bu durum iPhone 15 serisiyle değişebilir. Yeni bir iddiaya göre, şirket 2023 model iPhone’larda titanyum kasaya geçiş yapacak. Buna ek olarak, arka köşeler de yuvarlatılmış şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak.

ShrimpApplePro rumuzlu Twitter kullanıcısının paylaşımı, Apple’ın yeni iPhone tasarımında arka köşeleri yuvarlatacağı ve böylelikle yeni bir çerçeve oluşacağı belirtiliyor. Bunun Apple’ın en yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’ların taban köşelerine benzeyeceği söyleniyor.

Apple iPhone 12, iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinde iPhone 4 serisini hatırlatan şekilde düz kenarlı ve köşeli bir tasarımı tercih etmişti. Yuvarlatılmış köşeleri bulunan son iPhone’ları ise iPhone 11 serisinde görmüştük.

Apple’ın titanyum bir iPhone çıkaracağına dair haberler ise daha önce gündeme gelmişti. Eylül ayında resmiyet kazanan iPhone 14 Pro ve Pro Max’in titanyum bileşen kasaya sahip olacağı iddia edilse de, bu iddia gerçeğe dönüşmemişti. Tüm iPhone 14 modellerinde alüminyum ve paslanmaz çelik bileşimi tercih edilmişti.

iPhone 15 serisinin tanıtımı için 2023’ün eylül ayını beklemek gerekiyor

Paslanmaz çelikten daha dayanıklı bir malzeme olan titanyum, çiziklere ve bükülmelere karşı daha fazla koruma sağlıyor. Apple’ın ürünlerinde titanyum kullanma fikrini değerlendirdiği patentler de daha önce görülmüştü. Şirket bu planını ilk olarak eylül ayında tanıttığı Apple Watch Ultra akıllı saatle uygulamaya koymuştu.

Apple’ın iPhone 15 serisi telefonlarını 2023’ün eylül ayında tanıtması bekleniyor. Dolayısıyla önümüzde yeni sızıntıların ortaya çıkacağı uzun bir dönem olduğu söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR