Apple iPhone 15 serisiyle titanyum kasa dönemini başlatabilir

Apple aşağı yukarı üç nesildir iPhone‘larında daha köşeli tasarımları tercih ediyor. Ancak bu durum iPhone 15 serisiyle değişebilir. Yeni bir iddiaya göre, şirket 2023 model iPhone’larda titanyum kasaya geçiş yapacak. Buna ek olarak, arka köşeler de yuvarlatılmış şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak.

ShrimpApplePro rumuzlu Twitter kullanıcısının paylaşımı, Apple’ın yeni iPhone tasarımında arka köşeleri yuvarlatacağı ve böylelikle yeni bir çerçeve oluşacağı belirtiliyor. Bunun Apple’ın en yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’ların taban köşelerine benzeyeceği söyleniyor.

Apple iPhone 12, iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinde iPhone 4 serisini hatırlatan şekilde düz kenarlı ve köşeli bir tasarımı tercih etmişti. Yuvarlatılmış köşeleri bulunan son iPhone’ları ise iPhone 11 serisinde görmüştük.

Apple’ın titanyum bir iPhone çıkaracağına dair haberler ise daha önce gündeme gelmişti. Eylül ayında resmiyet kazanan iPhone 14 Pro ve Pro Max’in titanyum bileşen kasaya sahip olacağı iddia edilse de, bu iddia gerçeğe dönüşmemişti. Tüm iPhone 14 modellerinde alüminyum ve paslanmaz çelik bileşimi tercih edilmişti.

iPhone 15 serisinin tanıtımı için 2023’ün eylül ayını beklemek gerekiyor

Paslanmaz çelikten daha dayanıklı bir malzeme olan titanyum, çiziklere ve bükülmelere karşı daha fazla koruma sağlıyor. Apple’ın ürünlerinde titanyum kullanma fikrini değerlendirdiği patentler de daha önce görülmüştü. Şirket bu planını ilk olarak eylül ayında tanıttığı Apple Watch Ultra akıllı saatle uygulamaya koymuştu.

Apple’ın iPhone 15 serisi telefonlarını 2023’ün eylül ayında tanıtması bekleniyor. Dolayısıyla önümüzde yeni sızıntıların ortaya çıkacağı uzun bir dönem olduğu söylenebilir.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun