iPhone 14 serisi hakkında dikkat çekici iddia

Çin medyasında çıkan haberlere göre, Apple’ın iPhone 14 serisinde kullanacağı 5G modemlerin tamamının üretimi TSMC tarafından gerçekleştirilecek. Daha önce çıkan haberlerde TSMC’nin üretimin sadece bir kısmını yapacağı söyleniyordu. İddiaların çakışması, işleri biraz daha ilginç hâle getiriyor.

5G modemin üretiminde TSMC’nin 6 nm çip tasarımının kullanılması bekleniyor. Bunun da Apple’ın hâlihazırda iPhone’larda kullandığı Qualcomm markalı modemlere kıyasla ciddi bir geliştirme sağlayacağı söyleniyor. Özellikle güç tüketimi konusunda hatırı sayılır bir gelişim öngörülüyor.

Apple’ın modemi optimize etmek için özel bir güç yönetimi çipi üzerinde çalıştığına dair haberler de etrafta dolaşıyor. Radyo frekansı ve mmWave iyileştirmeleri de beklentiler arasında yer alıyor.

iPhone 14 serisinin eylül ayında gözler önüne çıkması bekleniyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde seriyle ilgili yeni bilgilerle karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun