iPhone 14 Plus Türkiye’de satışa çıktı, bilmeniz gereken önemli detaylar

Değiş tokuş teklifleriyle daha avantajlı koşullarda sahip olma imkanı var

Apple, bu yıl iPhone 14 serisi altında dört farklı model tanıtmıştı. Bu modellerden üçü; iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max, 23 Eylül itibarıyla Türkiye’de satışa çıkmıştı. Apple, iPhone 14 Plus’ın diğer üç modelden daha sonra çıkacağını 7 Eylül’deki tanıtımda açıklamış ve geçen cuma günü yurt dışında satışlara başlamıştı. Büyük ekranlı iPhone modeli, bir hafta sonra Türkiye’de de, bugün itibarıyla satışa çıktı.

iphone 14 plus satın alApple iPhone 14 Plus

Amazon.com.tr’den Satın Alın

SATIN AL

Önceki iki yıl, iPhone serileri içindeki modellerden bir tanesi, daha küçük ekranlı “mini” modeli olmuştu. Büyük ekranlı iPhone isteyenlerin ise en yüksek fiyat seviyesinde olan “Pro Max” modellerine yönelmesi gerekiyordu. Daha önce iPhone 12 mini ve 13 mini modellerine gelen ilginin yoğun olmaması nedeniyle Apple’ın “mini” modellerini devam ettirmeyeceğine yönelik söylentiler çıkmıştı. iPhone 14 Plus’ın çıkışı ile birlikte bu söylentiler de gerçeğe dönüşmüş oldu.

iPhone 6 ile başlayarak Apple, normal modelin yanına bir de daha büyük ekranlı “Plus” modeli ekliyordu. Büyük ekran isteyenler için bu seçenek gerçekten isabetli oluyordu. Ancak iPhone X’un çıkışından sonra Apple, “Plus” modellere ara vermiş ve yukarıda da belirttiğimiz gibi, büyük ekran isteyenleri iPhone yelpazesinin en tepesine yönlendirmişti. Şimdi iPhone 14 Plus ile, daha büyük ekranlı bir iPhone kullanmak isteyenler için daha uygun bir fiyat noktası sağlanıyor.

iPhone 14 Plus, ekranı ve pil kapasitesi dışında iPhone 14 ile aynı özelliklere sahip. iPhone 13’tekine göre daha büyük bir sensöre sahip olan Ana Kamera, daha geniş diyafram ve otomatik odak özelliğine sahip ön kamera, Photonic Engine ile 2.5 kata kadar daha iyi düşük ışık performansı gibi kamera özellikleri var. Yeni eklenen Hareket modu ile özellikle hareket hâlinde yapılan çekimlerde görüntüdeki titremeler azaltılıyor. Dolby Vision HDR ile yüksek kaliteli videolar çekmek de imkan dahilinde bulunuyor.

Apple, bu yıl iPhone 14 serisinde Trafik Kazası Algılama gibi yeni bir özellik sunuyor. Dört iPhone modelinde yer alan özel ivmeölçer sayesinde yüksek G kuvvetleri algılanabiliyor. Bir kaza sonrasında, 20 saniye boyunca bir telefon üzerinde bir aktivitenin meydana gelmemesi durumunda acil yardım hattı otomatik olarak aranıyor ve konum verisi de dahil olmak üzere gerekli bilgiler acil durum ekiplerine iletiliyor. Ayrıca acil durum kişisine de haber veriliyor.

iPhone 14 Plus, 6.7 inç ekranla geliyor. Ekran büyüklüğü iPhone 14 Pro Max’tekiyle aynı. Kullanıcılar bu geniş ekranda daha fazla içerik görüntüleyebilir, yazı tipi boyutunu artırabilir, kamerada kadrajını daha büyük görebilir, fotoğraf veya video düzenlerken daha geniş bir alanda çalışabilir, video izlerken veya bir şeyler okurken daha geniş ekran alanından yararlanabilir. Ayrıca daha fazla satır sayısı ile iPhone 14 ile karşılaştırıldığında tek bakışta daha fazla içeriği gösterebiliyor.

iPhone 14 Plus, iPhone 11 ve 12’ye kıyasla 10 saat daha uzun video oynatma süresine sahip. Böylelikle bu zamana kadar bir iPhone’da kaydedilen en uzun pil ömrünü sunduğu belirtiliyor. İçeride ise, geçen yılın iPhone 13 ve 13 mini modelinde yer alan işlemciden farklı olarak 5 çekirdekli GPU içeren A15 Bionic bulunuyor.

iphone 14 plus

Bu arada iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ın arka camı artık tamir edilebiliyor. Bu durumun tamir masraflarını ciddi şekilde azalttığı, süreci de daha hızlı ve kolay hâle getirdiği dile getiriliyor.

iPhone 14 Plus satın almak isteyenler için değiş tokuş teklifleri var

Apple, perakende ve online iş ortaklarının değiş tokuş teklifleri sayesinde yeni bir iPhone sahibi olmanın daha erişilebilir hâle geldiğine dikkat çekiyor. Müşterilerin eski telefonlarının değerini kolayca görebildiğini ve yeni bir iPhone için sunulan avantajlı tekliflerden faydalanabildiğini vurguluyor.

Değiş tokuş ile yeni bir iPhone 14 sahibi olmak isteyenlerin telefonlarını en yakın mağazaya getirmeleri veya DeğişTokuş kitinizi Apple’a kargoyla göndermeleri yeterli oluyor.

iPhone 14’e 16.999 TL’den ve iPhone 14 Plus’e 20.999 TL’den başlayan fiyatlarla ulaşmak mümkün.

iPhone 14 Plus fiyatları

iPhone 14 Plus’ın Mavi, Mor, Gece Yarısı, Yıldız Işığı ve Product Red (Kırmızı) olmak üzere beş farklı renk seçeneği bulunuyor. Farklı depolama alanı seçeneklerine göre fiyatlar da aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • 128 GB: 34.999 TL
  • 256 GB: 37.599 TL
  • 512 GB: 42.899 TL

iphone 14 plus satın alApple iPhone 14 Plus

Amazon.com.tr’den Satın Alın

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.
Fiyatlar yayın tarihinde alınan fiyatlardır, daha sonra değişiklik gösterebilir veya ürün satıştan kaldırılabilir.
Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun