iPhone 13 tanıtılmadan iPhone 14 sızıntıları ortaya çıktı

Apple iPhone 13 serisini 14 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak. Ancak iPhone 13’ler henüz gözler önüne çıkmadan iPhone 14’le ilgili sızıntılar etrafta dolaşmaya başlamış durumda.

Öncelikle iPhone 14’le ilgili sızıntının kaynağının Jon Prosser olduğunu ve Prosser’in bu tarz paylaşımlarının her zaman doğru çıkmayabildiğini belirtmek gerekiyor. Buna ek olarak, iPhone 14’ün piyasaya çıkmasına bir yıldan uzun bir zaman olduğu için tasarımın değişebileceği notunu düşmekte de fayda var.

Jon Prosser’in paylaşımında görülen taslağın iPhone 14 Pro olduğu belirtildi. Görselde iPhone 12 serisine benzer bir tasarım görülse de, ses kontrol tuşlarının yuvarlak olması dikkat çekiyor.

Akıllı telefonun arkasında üç kamera lensi bulunuyor. Ancak bu lenslerin yüzeyden çıkıntı yapmaması ve etraflarında kamera adasının olmaması göze çarpıyor. Prosser paylaşımında iPhone 14 Pro’nun titanyum bir kasaya sahip olacağı da belirtildi.

Sızıntıdaki en çarpıcı nokta ise ön kameranın ekranın orta üst kısmındaki deliğe yerleştirilmiş olması. Apple’ın iPhone 13’lerde de çentiği küçültmesi bekleniyor. Ancak şirketin çentikten bu yıl vazgeçmesine pek ihtimal verilmiyor.

En başta da belirttiğimiz gibi, iPhone 14 Pro’nun tanıtılmasına neredeyse bir yıl olduğu için tasarımda değişikliklerin olması muhtemel görünüyor. Apple cephesinde gözler şu an önümüzdeki hafta tanıtılacak iPhone 13 serisine çevrilmiş durumda.

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

The Witcher 2. Sezon fragmanı ve 3. sezon müjdesi geldi

Netflix'in Tudum etkinliğinde çok sayıda Geralt of Rivia içeriği vardı. The Witcher'ın yaklaşan ikinci sezonu, yayıncının büyük gösterisinde önemli bir varlıktı. Hayranlar, Continent'te yaşamın...

Riot Games’in ilk Netflix dizisi Arcane’in fragmanı yayınlandı

Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. Dizi, League of Legends Dünya...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun