iPhone 13 serisinde daha yüksek kapasiteli piller nasıl mümkün olacak?

google news abone ol

Sonbaharda beklediğimiz iPhone 13 serisi Apple için oldukça önemli bir yükseltme olarak nitelendirilebilir. Daha hızlı bir işlemciye ek olarak heyecan verici yeni kamera özellikleri, ekranda daha küçük boyutlu çentik ve daha yüksek yenileme hızı gibi yenilikleri bekliyoruz. Bunların hepsi dikkate değer değişiklikler ve dikkatleri çekmek için yeterli olacaktır. Ancak bazen, daha öngörülebilir yükseltmeler en kullanışlı olanlardır. Yeni bir haber, Apple’ın iPhone 13’e nasıl daha büyük piller koymayı planladığını ortaya koyduğunu iddia ediyor.

TrendForce‘a göre, Apple geçen yılınkilere göre boyutlarında önemli değişiklikler olmayacak 2021 model iPhone’larına büyük pilleri aşağıdaki yöntemle koymayı planlıyor:

iPhone 13, şarj devre kartında önceki katı-esnek PCB tasarımından, esnek PCB ile birleştirilmiş SiP [Paket İçinde Sistem] içeren yeni bir tasarıma geçiş görecek. Bu yeni tasarımın yerden tasarruf sağlayan özelliği, muhtemelen pil kapasitesinin artmasına da neden olacaktır.

Yakın tarihli bir ankette, iPhone’larını yenilemeyi düşünenlerin, en çok heyecanlandıkları iPhone 13 yeniliğinin daha yüksek ekran yenileme hızı olduğu ortaya çıktı. Son haberler, gelecek serinin 120Hz ekranlara sahip ilk ürün olacağını iddia ediyor. Burada dikkat çekilen husus, daha yüksek yenileme hızının sadece 13 Pro ve Pro Max’e özel olabileceğidir. Bu arada, her modelin daha büyük boyutlu bir pile sahip olması muhtemel görünüyor.

Yeni modellerin kesin özelliklerini piyasaya çıkana kadar bilemeyeceğiz. Bununla birlikte, önceki bir sızıntı, iPhone 13 mini’nin 2.406 mAh pile sahip olacağını (iPhone 12 mini’nin 2.227 mAh piline göre %8 artış), 13 ve 13 Pro’nun 3.095 mAh pil içereceğini (%10 iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun 2.815 mAh pili üzerinde artış) ve 13 Pro Max’in ise 4.352 mAh pil içereceğini (iPhone 12 Pro Max’in 3.687 mAh piline göre %18 artış) öne sürmüştü.

TrendForce haberinde dikkate değer birkaç ayrıntı daha var. Haber Apple’ın mmWave 5G desteğini daha fazla ülkeye genişleteceğini öne sürüyor. Ek olarak, büyük güncellemelerden yoksun olacak Apple’ın en yeni iPhone 13 modellerinin fiyatlarını, yani 13 ve 13 mini’nin iPhone 12 ve 12 mini’nin fiyatlarıyla aynı çizgide sunması bekleniyor. TrendForce, bunun Apple’ın “büyüme yörüngesini iki yıl üst üste sürdürmesine” yardımcı olacağına inanıyor. Son olarak, Apple’ın yeni A15 yongasının gelişmiş performans ve azaltılmış güç tüketimi sağlaması bekleniyor.

Apple, bir sonraki büyük medya etkinliği için henüz bir tarih açıklamadı. Ne var ki, ortalıkta çeşitli tarihler dolaşıyor. En son söylentiler, 24 Eylül’de piyasaya çıkışı ve 14 Eylül’de ise bir tanıtım etkinliğini işaret ediyor. Apple etkinlik duyurusunu yaptığında Teknoblog okuyucusu olarak bundan en hızlı şekilde haberdar olacaksınız.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR