iPhone 13 serisi portre video modu özelliğiyle gelebilir

google news abone ol

Apple’ın iPhone 13 olarak anılan 2021 model iPhone’ları büyük ihtimalle önümüzdeki ay gözler önüne çıkacak. Şirketin bu telefonlarda sunacağı özelliklerle ilgili söylentiler ise uzun süredir etrafta dolaşıyor. Bu söylentilerin en yenisi bir kamera özelliğiyle ilgili.

Bloomberg’in haberine göre, iPhone 13’ün kamerasında portre video özelliği de mevcut olacak. “Sinematik Video” olarak anılan bu özelliğin iPhone’ların kamerasına gelecek üç yenilikten biri olacağı belirtildi. Diğer iki özelliğin ProRes video kaydı ve fotoğraflar için yeni düzenleme seçenekleri olacağı söyleniyor.

Apple’ın yeni iPhone’ların kameralarında başka iyileştirmeler de yapması bekleniyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz kasım ayında yaptığı bir paylaşımda Apple’ın ultra geniş açılı kameraları iyileştireceğini belirtmiş ve ayrıca daha geniş diyafram aracılığıyla düşük ışıkta daha iyi fotoğrafların çekilebileceğini dile getirmişti.

ProRes desteğinin özellikle video düzenleyiciler için özellikle faydalı olacağı söylenebilir. Bu sayede daha önceden kaydedilen görüntüler üzerinde daha fazla şey yapmak mümkün hâle gelecek. Apple geçtiğimiz yıl iPhone’lara ProRAW desteği ekleyerek fotoğraf düzenleme sürecini daha pratik hâle getirmişti.

Haberde iPhone 13’lerle ilgili başka bilgiler de yer alıyor. Apple’ın yeni telefonlarında daha hızlı ekranlara yer verilebileceği belirtiliyor. Bu iddia şirketin Pro telefonlarında 120 Hz LPTO paneli tercih edeceği iddiasıyla örtüşüyor. Ekran çentiğinin küçülmesi ve A15 işlemci de telefonların özellikleri arasında sayılıyor.

iPhone 13 serisiyle tanışmak için daha önce de belirttiğimiz gibi önümüzdeki ayı beklemek gerekiyor. Apple’ın yeni iPhone’larıyla birlikte Apple Watch Series 7’yi de tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni iPad, MacBook Pro ve AirPods gibi ürünlerin de sonbaharda tanıtılması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR