iPhone 13 cam panel sızıntısı daha küçük çentiği gösteriyor

Apple, ekran üzerine çentik yerleştiren ilk akıllı telefon üreticilerinden biri olmuştu. Ancak şirket ilk günden bu yana çentiğin büyüklüğü nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor. Pek çok üretici çentiği küçültme veya farklı ekran formatları gibi yöntemleri denese de, Apple ilk günden bu yana bir değişiklik yapmamıştı. Ancak en son sızıntıya göre, iPhone 13 serisinde daha küçük çentikler bulunabilir.

iPhone’un büyük çentiği, altında bulunan bileşenler nedeniyle mazur görülebilir. Geleneksel ahize hoparlörüne ve ön kameraya ek olarak, Apple’ın Face ID sisteminin temelindeki donanımı burada bulunuyor. Daha küçük çentiğe veya ön kamera deliğine sahip telefonlar genellikle Android işletim sistemiyle geliyor. Bu cihazların yüz tanıma çözümleri doğruluk, hız ve güvenlik konusunda Face ID’ye pek yetişemiyor.

Ancak bu durum 2021 itibarıyla değişeceğe benziyor. MacRumors sitesi tarafından paylaşılan bir fotoğrafta iPhone 13’lerin cam ekran panelleri görülüyor. Bu ekran panellerinde çentiğin küçülmüş olması göze çarpıyor.

Apple’ın Face ID bileşenlerini daha az yer kaplayacak şekilde konsolide etmesi sayesinde çentiğin küçüleceği belirtildi. Bu iddiayı daha önce analist Ming-Chi Kuo da dile getirmişti. Apple’ın çentiği küçültmek için ahize hoparlörünü üst çerçeveye yerleştirebileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)'i tanıttı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Watch 2'nin sızan fotoğrafları bazı özellikleri gösteriyor

Sızıntı iPhone 13 ile ilgili başka bir detayı daha gösteriyor. Bu seride ekran büyüklükleri iPhone 12 serisiyle aynı olacak gibi görünüyor. Bu bazı kullanıcılar için üzücü olsa da, pek sürpriz olmadığını belirtmek gerekiyor. Apple dış tasarımı değiştirmese de, telefonun içinde önemli değişiklikler yapılacağa benziyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...