iPhone 12 serisi için dikkat çekici öngörüler

Apple, iPhone 12 serisini yarın gerçekleştireceği etkinlikte gözler önüne çıkaracak. Şirketin bu etkinlikte dört yeni iPhone modelini tanıtması bekleniyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’lar içinde en çok hangisinin satacağına dair öngörülerde bulundu.

Kuo’ya göre, iPhone 12’nin standart versiyonu dörtlü içinde en çok satan model olacak. Bu modelin toplam sevkiyatlar içindeki payının yüzde 40 seviyesinde olması öngörülüyor.

Tecrübeli analiste göre, iPhone 12’nin Mini, Pro ve Pro Max versiyonlarının sevkiyatlardaki payı yüzde 20 seviyesinde olacak. iPhone 12’nin standart versiyonunun 6.1 inç büyüklüğünde bir ekranın ve çift arka kameranın bulunması bekleniyor.

Kuo’ya göre, iPhone 12’nin Mini versiyonu, küçük boyutları nedeniyle pek fazla tercih edilmeyecek. Dedikodulara göre, bu model 699 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. iPhone 12’nin standart versiyonunun başlangıç fiyatı ise 799 dolar olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'dan iOS 15'in öne çıkan 10 özelliği

iPhone 12 dörtlüsünün satış performansının ise iPhone 11’in altında kalabileceği belirtiliyor. Telefonların seleflerine kıyasla geç çıkmasının yanı sıra COVID-19 salgını ve ekonomi üzerindeki etkilerinin bu durumda rol oynayabileceği söyleniyor. Bu öngörülerin doğruluğunu görmek için bir süre beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...