iPhone 12 serisinin çıkışı için yeni iddia

iPhone 12 çıkış tarihi konusunda henüz Apple’dan resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak Bloomberg’de yayınlanan bir haber, yeni iPhone için sabırsızlananları biraz üzecek türden. Habere göre; Apple’ın iş ortaklarından Broadcom’un CEO’su Hock Tan, şirketinin çeyrek sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda iPhone 12’nin çıkışının birkaç hafta gecikeceği iddialarını destekleyen ifadeler kullandı.

Apple, “ana seri” olarak tanımlanabilecek iPhone modellerini uzun süredir eylül ayında tanıtıyor ve genellikle eylül ayı bitmeden piyasaya sürüyor. Bu yıl yaşanabilecek birkaç haftalık gecikmenin, şirketin finans raporlarını da belirgin biçimde etkileyebileceği belirtiliyor.

Tan açıklamasının sekizinci dakikasında Apple’a göndermede bulunarak “Büyük Kuzey Amerikalı bir mobil telefon müşterimiz” ifadesini kullanıyor. Broadcom CEO’su, normalde bu müşterinin gelirlerde çift haneli oranda artış sağladığını; ancak söz konusu etkinin bu mali yılın dördüncü çeyreğine kadar görülmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Tan, gelen bir soru üzerine Broadcom’un yeni cihazın parçalarından biri olduğunu, ancak şu an için çıkışın zamanlaması konusunda bir karar verilmediğini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing ilk ürünü kablosuz kulaklık Ear 1 olacak ve haziranda tanıtılacak

Küresel koronavirüs salgını hem tedarik zincirlerinin çalışmasını hem de yapılan iş seyahatlerini ciddi şekilde etkilemiş durumda. Bu nedenle iPhone 12 çıkış tarihi konusunda da belirsizlik yaşanmasına pek şaşırmamak gerekiyor. Mevcut tabloda yeni iPhone’ların çıkışın eylül ayının sonrasına sarkması da sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...