iPad uygulamaları 1 milyon eşiğini geçti

ipad uygulamalari
Görsel: The Verge

Apple, yeni iPhone SE ve 9.7 inç iPad Pro’yu tanıttığı etkinliğinde, iPad’e dair bazı önemli bilgileri paylaşmayı da ihmal etmedi. Apple’ın tabletleri için hazırlanan toplam uygulama sayısının 1 milyonun üstüne çıktığı açıklanırken, söz konusu eşiğin geçilmesi Apple’ın tablet ekosisteminin ne kadar sağlam olduğunun ve büyümesini sürdürdüğünün bir göstergesi olarak nitelendi.

App Store’da 1 milyon uygulama sayısı 2013’ün sonlarında geçilirken, söz konusu uygulamaların sadece yarısı iPad’i destekliyordu. Aradan geçen iki yılın ve birkaç ayın sonunda, söz konusu uygulamaların sayısı ikiye katlanmış oldu.

İlk versiyonu 2010’da piyasaya çıkan iPad, artık neredeyse altı yaşında bir ürün. App Store’da 1 milyon uygulama barajı geçildiğinde, iPhone da altı yaşında bir üründü.

iPad uygulamaları, tabletini dizüstü bilgisayarlara rakip olabilecek bir kreativite aracı olarak sunma konusunda halen mücadele eden Apple’ın elindeki en önemli kozlardan biri durumunda. Uygulamaların sayısının sürekli artması da, Cupertino merkezli şirkete bu mücadelede önemli destek sağlıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...